Dráma v Česku: Komando mužov vo falošných uniformách prepadlo dom a spútalo ľudí. Pátra po nich polícia

Dráma v Česku: Komando mužov vo falošných uniformách prepadlo dom a spútalo ľudí. Pátra po nich polícia
Česká polícia. Zdroj: Shutterstock.com/franz12

Muži zákona v Česku, v spolupráci s nemeckými kolegami, pátrajú po partii ozbrojencov, ktorí mali v noci na piatok prepadnúť dom a spútať viacerých ľudí. Do akcie nasadili aj vrtuľník a psovoda.

Česká polícia od noci na piatok (12. 4.) pátra po skupine ozbrojených mužov, ktorí mali v Plzenskom kraji, neďaleko hraníc s Nemeckom, vniknúť do domu a spútať tam niekoľko ľudí. Muži zákona nasadili psovoda aj vrtuľník. Do pátrania sa zapojili aj ich kolegovia z Nemecka.

„V nočných hodinách sme na tiesňovej linke prijali oznámenie o tom, že do domu v obci v prihraničnej oblasti Plzenského kraja mali vniknúť ozbrojení muži a potom tam spútali niekoľko osôb. Na miesto ihneď šlo niekoľko policajných hliadok, ktoré po neznámych páchateľoch začali pátrať,“ informovala podľa TV Nova hovorkyňa polície Dagmar Brožová.

Prečítajte si tiež:

Malo ísť o lúpež

Okrem psovoda so psom sa do pátrania zapojili aj nemeckí policajti a vrtuľník. Vyvíjame maximálne úsilie, aby sme podozrivých mužov zadržali,“ doplnila, no vzhľadom na vyšetrovanie nemohla poskytnúť ďalšie podrobnosti.

Web Krimi Plzeň informuje, že šlo o lúpež, ktorá sa mala odohrať v obci Tlumačov v okrese Domažlice. Lupiči mali byť oblečení v čiernych kombinézach pripomínajúcich policajné uniformy.

Nie je nateraz isté akú škodu spôsobili. Neistý je aj stav spútaných. Podľa hovorkyne záchrannej služby Plzenského kraja Márie Svobodovej však zdravotníkov na miesto nevyslali.

V novembri minulého roka sme vás informovali o lúpeží v materskej škole v Prešove:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.