VIDEO: Exmanželia sa po 30 rokoch stretli v opatrovateľskom dome, chvíľu im trvalo, než sa spoznali

VIDEO: Exmanželia sa po 30 rokoch stretli v opatrovateľskom dome, chvíľu im trvalo, než sa spoznali
Stan a Nancy. Zdroj: reprofoto: TikTok/Sarah Wood

Dojímavé stretnutie po rokoch. Bývalí manželia na seba po troch desaťročiach narazili v opatrovateľskom dome. Dcéru premohli emócie.

Stan a Nancy z Edinburghu sa vzali ešte v roku 1957, ale v dôsledku nepriazne osudu ich manželstvo nevydržalo.

Po 30-ročnom odlúčení sa však znovu stretli v opatrovateľskom dome pre seniorov. Síce im chvíľu trvalo, než sa spoznali, ale potom si hneď dohodli rande.

Dnes 91-ročný Stan a o päť rokov mladšia Nancy sa vzali aj napriek nesúhlasu rodičov. Manželstvo im vydržalo pomerne dlho.

Krátko po päťdesiatke však začali Nancy trápiť vážne zdravotné komplikácie, keď musela okrem iného ísť aj na operáciu pre krvácanie do mozgu, a tie mali vo výsledku značný vplyv na ich vzťah.

Napokon sa teda rozišli. Nancy si už žiadneho muža nechcela hľadať, zatiaľ čo Stan sa okolo sedemdesiatky zoznámil s ďalšou ženou, ktorá sa stala aj akousi „druhou matkou“ jeho troch detí.

Prečítajte si tiež:

Nečakané stretnutie

Po osemdesiatke sa však u neho aj Nancy začali objavovať príznaky demencie a postupne prestali byť schopní sa o seba postarať sami. Dcéra Karen teda umiestnila matku do opatrovateľského domu.

Medzitým sa aj v dôsledku nebezpečného pádu situácia zhoršila aj u Stana, a tak ho Karen presunula do rovnakého zariadenia.

Keď sa exmanželia po 30 rokoch znovu stretli, vzhľadom na vek a diagnózu im to chvíľu trvalo, ale nakoniec sa spoznali.

„Poznám tú tvár, už som ju tu párkrát videl, ale nedokázal som ju správne zaradiť,“ povedal Stan pri prvom spoločnom stretnutí s Nancy a ich dcérou Karen.

Nancy následne Stanovi vystrúhala poklonu, že na svoj vek vyzerá dobre, a hneď mu navrhla, že by si niekedy mohli vyjsť napríklad na čaj. Stan ako pravý džentlmen bez váhania súhlasil.

Prečítajte si tiež:

Stretávajú sa

Podľa Karen aj jej dcéry Sarah to neboli len tak nejaké slová do vetra. Obaja bývalí manželia spolu odvtedy skutočne radi trávia čas a stretávajú sa.

„Babka ho stále hľadá, aj keď je len kúsok vedľa. Ich manželstvo netrvalo večne, ale sú jasným dôkazom, že láska síce nie je stále rovnaká, ale nikdy neumiera,“ povedala webu Daily Mail vnučka Sarah.

@sarahashleighflorals They both have dementia and have ended up in the same care home after 30 years apart ? we were so worried how this would go! It's so good to see them be friends again. Grandad still asks for his sweetheart back home and she is still very much a part of the family, she misses him a lot. Love might not be the same kind of love forever, it is a shape shifter ? but it never leaves ? Video is filmed by my wonderful mum (their daughter) for anyone confused! #dementia #alzheimer #romanempire #Scottish #dementia #alzheimer #romanempire #Scottish ♬ original sound - Flower Preservation

Zábery z prvého stretnutia končia tým, že Nancy kladie Stanovi na srdce, aby na seba dával pozor, a potom mu dá bozk.

Karen sa medzitým ospravedlní a so zámienkou, že prinesie ďalšie stoličky, vybehne von skryť slzy.

Pozrite si archívnu reportáž z minulého roka o stretnutí dvojičiek v Prievidzi:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.