Pápež vyjadril znepokojnie nad iránskym útokom. Varuje pred prehĺbením konfliktu na Blízkom východe

Pápež vyjadril znepokojnie nad iránskym útokom. Varuje pred prehĺbením konfliktu na Blízkom východe
Pápež František. Zdroj: TASR/AP

Pápež František odsúdil útok Iránu na Izrael. Obe strany žiada, aby sa vyhli konfliktom, ktoré môžu prehĺbiť nepokoje na Blízkom východe.

Pápež František po nedeľnej modlitbe Anjel Pána vyjadril znepokojenie a bolesť v spojitosti s útokom Iránu na Izrael. Obe strany žiadal, aby sa vyhli konaniu vedúcemu k prehĺbeniu konfliktu na Blízkom východe, informuje TASR podľa agentúr AP, APA a AFP.

„Modlím sa a so znepokojením, no takisto aj s bolesťou, sledujem správy, ktoré v týchto hodinách prichádzajú, o zhoršujúcej sa situácii v Izraeli z dôvodu zásahu Iránu,“ povedal pápež ľudom zhromaždením na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Prihovoril sa im z okna nad týmto námestím, pripomína AP.

Prečítajte si tiež:

Žiada prímerie v Pásme Gazy

František upozornil, že Blízky východ sa môže dostať do ešte hlbšej priepasti násilia a žiadal riešenie konfliktu medzi Izraelom a Palestínčanmi na úrovni dvoch štátov, píše APA. „Nik nesmie zasahovať do existencie iného štátu“" uviedol.

Takisto opäť žiadal prímerie v Pásme Gazy a začiatok mierových rokovaní. Svetové spoločenstvo vyzval, aby pomohlo obyvateľstvu (Pásma Gazy), ktoré čelí humanitárnej kríze a žiadal aj okamžité prepustenie rukojemníkov zadržiavaných hnutím Hamas.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kríza na Blízkom východe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.