Ak vás muži otravujú, je to vaša chyba! Poľsko pobúrila kniha na výučbu sexuálnej výchovy

Poľsko pobúrila kniha na výučbu sexuálnej výchovy
Zdroj: TV Markíza

Z obsahu učebnice sú v šoku rodičia, ale aj učitelia či psychológovia.

Našich severných susedov pobúrila nová kniha na výučbu sexuálnej výchovy. Dospievajúcim dievčatám radí, aby neboli príliš promiskuitné, aby odmietali mužov s rešpektom a naznačuje, že za útok si môže žena sama, ak je vyzývavo oblečená.

Ak máte minisukne, odhalené telo, tango nohavičky či hlboké výstrihy, nečudujte sa, že vás muži otravujú. Je to vaša chyba! Aj takto znie jedna z poučiek príručky francúzskeho kňaza, ktorú dostali do rúk žiaci na poľských stredných školách.

Z obsahu učebnice sú v šoku rodičia, ale aj učitelia či psychológovia. Autor si podľa nich prísnu kresťanskú výchovu mýli so stigmatizovaním obetí sexuálneho násilia.

Autor knihy dievčatám radí, aby odmietali mužov, ktorí ich obťažujú s rešpektom. Naopak tvrdí, že ženy, ktoré sú v sexe príliš skúsené, toho rešpektu až tak veľa očakávať nemôžu. Poľskí študenti preto knihu nahlásili a sami odsúdili takýto typ sexuálnej výchovy.

Aj na našich školách je téma sexuálnej výchovy stále kontroverznou témou, i keď nie až do takej miery. V učebných osnovách ju ako samostatný predmet nemáme a neexistuje ani učebnica. Každá škola si túto tému zaradí do vyučovania podľa vlastného uváženia. Žiaci sa s témou sexuality ale stretávajú najneskôr v 7.ročníku základných škôl či už na hodinách biológie, etickej výchovy či občianskej náuky. Napriek varovaniam odborníkov by sme ale počet takýchto hodín spočítali na dvoch rukách.VARŠAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sexuálna výchova

Dôležité udalosti