VIDEO: Ďalší útok v Sydney. Muž v kostole dobodal kňaza aj niekoľkých veriacich, omšu vysielali naživo

Biskup Mar Mari Emmanuel počas omše.
Biskup Mar Mari Emmanuel počas omše. Zdroj: YouTube/Christ The Good Shepherd Church

Obyvatelia Sydney sa ešte nespamätali zo sobotného (13. 4.) útoku, hneď čelia ďalšiemu. Tentokrát k nemu došlo v kostole. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy.

O ďalšom útoku informuje Daily Mail. V kostole na predmestí Wakeley prebiehala pondelková (15. 4.) večerná bohoslužba. Biskup Mar Mari Emmanuel v kostole Krista Dobrého pastiera práve kázal.

Neznámy muž oblečený v čiernom vošiel do kostola a pristúpil k oltáru. Vtom na kňaza zaútočil nožom. Bodol ho niekoľkokrát. 

Prítomní neváhali a utekali ranenému pomôcť, čo sa útočníkovi nepáčilo a začal útočiť aj na nich. Bodné rany tak mali utŕžiť najmenej ďalší štyria ľudia. 

Omša a teda aj celá udalosť bola verejne viditeľná, keďže ju streamovali cez sociálne siete.

Polícia Nového Južného Walesu uviedla, že biskup Emmanuel má byť momentálne mimo ohrozenia života, rovnako aj zranení veriaci.

Po útoku mali zatknúť jedného muža, ktorí s nimi spolupracuje pri vyšetrovaní.

Prečítajte si tiež:

Populárny kazateľ

Kostol Krista Dobrého pastiera má na YouTube, kde vysielali aj pondelkovú omšu, takmer 200 000 odberateľov. Biskupa samotného na sociálnej sieti sleduje asi 17-tisíc ľudí. 

V krajine sa preslávil najmä počas pandémie ochorenia Covid-19, keď pri zavádzaní opatrení a lockdownoch hovoril o „masovom otroctve“. Mal výhrady aj voči vakcínam a bol zástanca toho, že najlepšie pre získanie imunity je „žiť normálny život“. 

Druhý útok za 48 hodín

K útoku v kostole na predmestí Wakeley došlo len 48 hodín po tom, čo šialený útočník nožom zavraždil šesť ľudí v nákupnom centre Westfield Bondi Junction vo východnej časti Sydney.

Štyridsaťročný Joel Cauchi dobodal na smrť päť žien a muža z ochranky a tiež niekoľko ďalších zranil. Útočníka v centre dolapila a zastrelila policajtka.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.