VIDEO: Šialené scény z Česka. Muž (20) bezdôvodne zrážal ľudí, seniorku zhodil do koľajiska

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hoci vyzerali útoky veľmi brutálne, nikto sa, našťastie, vážne nezranil.

Česká polícia v Ostrave zverejnila video s nepochopiteľným správaním sa opitého 20-ročného mladíka. Ten bezdôvodne zrážal ľudí vrátane seniorov. Píše o tom TV Nova.

Všetko sa stalo začiatkom apríla. Policajti dostali hlásenie, že neznámy muž zrazil chlapca a staršiu ženu z nástupišťa pre električky na zastávke Svinovské mosty do koľajiska. Na miesto okamžite vyrazili hliadky.

Ako vidno na videu, žena sa chvíľu po páde do koľajiska nehýbala, na pomoc jej okamžite vyrazilo niekoľko ľudí, vrátane zrazeného chlapca.

Podľa polície má žena 69 rokov a chlapec šestnásť. Šialenec však potom zaútočil aj na 73-ročného muža a 53-ročnú ženu.

Prečítajte si tiež:

Zadržali ho rýchlo

Policajti začali prehľadávať okolie. Čoskoro už mali podozrivého pod zámkom.

„Pátranie sme ukončili veľmi rýchlo, zhruba 30 minút od oznámenia podozrivého zadržali. Pri kontrole osoby sa ukázalo, že ide o 20-ročného muža, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. Policajti u neho dychovou skúškou namerali cez dve promile alkoholu v dychu,“ priblížila policajná hovorkyňa Eva Michalíková.

Hoci vyzerali útoky veľmi brutálne, nikto sa, našťastie, vážne nezranil. „Ženu, ktorá spadla do koľajiska, si potom prevzali zdravotníci, ale nebolo treba ju hospitalizovať,“ dodala.

Vyšetrovatelia mladíka obvinili z pokusu o ublížení na zdraví a z výtržníctva. Ten sa ku všetkému priznal a podľa polície svoj čin ľutuje a poškodeným sa ospravedlnil. Za útoky mu hrozí až desať rokov za mrežami, aktuálne je vo väzbe.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.