Som s tým zmierený. Legendárny spevák priznal, že problémy s hlasivkami mu môžu ukončiť kariéru

Som s tým zmierený. Legendárny spevák priznal, že problémy s hlasivkami mu môžu ukončiť kariéru
Jon Bon Jovi na archívnej snímke z roku 2006 počas koncertu v Mníchove. Zdroj: Profimedia.sk

Rocker vystúpil na charitatívnom podujatí, jeho budúcnosť ako speváka však zostáva otázna, Bon Jovi pripúšťa, že by mohol skončiť, ak sa jeho hlas úplne neobnoví.

Rocková ikona Jon Bon Jovi prvýkrát priznal, že jeho hudobná kariéra môže byť na konci, keď sa mu nepodarí zotaviť zo zranenia hlasiviek.

Šesťdesiatdvaročný frontman legendárnych amerických rockerov BON JOVI zožal veľmi ostré a kritické recenzie za svoj výkon počas turné kapely v roku 2022 po USA. Spevák následne priznal, že musel podstúpiť veľkú rekonštrukčnú operáciu hlasiviek.

„Hlasivky by mali vyzerať rovnako, ale jedna bola tučná ako môj palec a druhá ako malíček. Moja silná hlasivka si roky doslova kradla to, čo zostalo z tej slabej. Preto som nemohol dobre spievať. Operáciou aj umelým implantátom sa znovu obnovila normálna hlasová funkcia a schopnosť prehĺtať. Teraz dochádzam na rehabilitáciu, dávam sa pomaly dohromady,“ uviedol v rozhovore ešte počas februára, keď sa vrátil na pódiá.

Rocker vystúpil na charitatívnom podujatí, jeho budúcnosť ako speváka však zostáva otázna. Bon Jovi pripúšťa, že by mohol skončiť, ak sa jeho hlas úplne neobnoví.

„Toto je prvýkrát, čo to hovorím – ak spev nie je skvelý, ak nemôžem byť tým chlapom, akým som kedysi bol... tak skončím,“ povedal v nedávnom rozhovore pre The Sunday Times. „A som s tým zmierený,“ dodal.

Boj rockovej ikony so zranením hlasiviek je zdokumentovaný v pripravovanom seriáli Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story.

Spevák a jeho kapela sa v ňom po štyroch desaťročiach strávených prácou v tomto odvetví zamýšľajú nad svojou budúcnosťou.

Kapela Bon Jovi vznikla v roku 1983 a je známa najmä rockovými hymnami Livin’ On A Prayer, It’s My Life, You Give Love A Bad Name a Thank You For Loving Me.

Spomedzi mnohých nominácií skupina získala cenu Grammy v roku 2007 a Brit Award za najlepšiu medzinárodnú skupinu v roku 1996. V roku 2018 bola uvedená do Rock & Roll Hall of Fame.

Spevák Justin bieber sa nedávno priznal, že trpí vzácnym ochorením, ktoré dokáže paralyzovať tvár. Viac v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.