Po útoku na biskupa počas bohoslužby v Austrálii zadržali 15-ročného chlapca

Útok nožom na biskupa v Sydney
Útok sa odohral počas bohoslužby. Zdroj: AP Photo/Mark Baker

Podozrivým zadržaným v pondelok po útoku v asýrskom pravoslávnom chráme na predmestí austrálskeho mesta Sydney je 15-ročný chlapec. Úradujúci zástupca komisára štátu Nový Južný Wales Andrew Holland spresnil, že zadržaný má zranenú ruku.

Tínedžer je momentálne na bezpečnom mieste, keďže útok v chráme vyvolal v miestnej komunite nepokoje. Tamojšie médiá informovali, že pred Chrámom Dobrého pastiera sa po útoku zhromaždil dav ľudí, pričom niektorí útočili na kostol i na vozidlá zasahujúcej záchrannej služby.

Podľa agentúry AFP zranenia pri útoku utrpel biskup asýrskej pravoslávnej cirkvi aj ďalší duchovný. Oboch previezli do nemocnice.

Prečítajte si tiež:

Útok odvysielali naživo

Scéna útoku bola natočená a odvysielaná naživo na youtubovom kanáli asýrskej cirkvi, ktorá práve vysielala svoju bohoslužbu. Na záberoch vidno muža, ktorý sa približuje k oltáru, dvíha pravú ruku a biskupa niekoľkokrát udiera nejasne rozlíšiteľným predmetom, čo medzi veriacimi vyvolalo paniku a krik. Na pomoc mu pribehlo viacero ľudí. Niekoľko z nich sa pri tom zranilo.      

AFP dodala, že sydneyská štvrť Wakeley, kde sa útok odohral, je centrom malej komunity asýrskych kresťanov, z ktorých mnohí utiekli do Austrálie pred prenasledovaním a vojnou v Iraku a Sýrii.

K útoku vo Wakeley došlo len niekoľko dní po tom, čo bolo v nákupnom centre v Sydney zabitých šesť ľudí. Útočníka neskôr zastrelil policajt. Podľa AFP neexistuje žiadny náznak, že tieto dve udalosti navzájom súvisia.

Pozrite si reportáž o spomínanom útoku v nákupnom centre:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.