Kuriózne pochybenie. Vo Veľkej Británii rozviedli omylom iné manželstvo

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/EyeFound

Chyba systému rozviedla nesprávny pár. Napriek volaní po náprave ich žiadosti súd nevyhovel.

Kuriózny prípad rozvodu nesprávneho manželstva sa odohral vo Veľkej Británii ešte v októbri 2024, v utorok (16. 4.) o tom informuje BBC. Tamojšia právne firma Vargas so špecializáciou na rodinné a rozvodové právo chcela rozviesť jedno manželstvo. No omylom sa jej tento akt podarilo urobiť u iného páru.

V krajine to funguje tak, že aj súkromná právna firma môže do online rozvodového systému zadať potvrdenie žiadosti o rozvod, na základe čoho následne súd vypracuje rozhodnutie.

Ide totiž o to, že manželia Williamsovci rozmýšľali o rozvode po 21 rokoch manželstva. Manželka vo veci kontaktovala právnickú firmu. Oficiálne však k rozvodu ešte nechceli pristúpiť. Mali sa v pláne dohodnúť, prípadne dať dokopy finančné vyrovnanie. Samotný rozvod tak ešte nechceli riešiť.

Prečítajte si tiež:

Malý omyl s vážnymi následkami 

Všetko však zmenilo jedno zle stlačené tlačidlo v online systéme. Na chybu prišli až o približne tri týždne neskôr. Ihneď požiadali o zrušenie rozhodnutia s argumentom, že len došlo k omylu.

Sudca Andrew McFarlane však ich žiadosti o krok späť nevyhovel. Nepomohli ani námietky pani Williamsovej, že na rozvod nedala súhlas. Podľa slov súdu ju v ich očiach zastupujú právni zástupcovia, a tak potvrdenie jej samotnej nebolo potrebné, keďže oni konajú v jej mene.

McFarlane tiež dodal, že podľa neho je „silný verejný záujem na rešpektovanie právomocného rozvodového príkazu a zachovanie statusu quo, ktorý ním bol nastolený“.

Rozvod však nebol tragédiou pre všetky zúčastnené strany. Zatiaľ čo sa pani Williamsová urputne bránila, pán Williams sa omylu potešil. Jeho právnici s chybným rozsudkom v jeho mene súhlasili a deklarovali, že rozhodnutie súdu platí „raz a navždy“.

Slováci sa do svadby nehrnú: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.