Na Európu sa valí zima. Mrazivé počasie ju zovrie dlhšie, ako sa očakávalo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po rekordných horúčavách sa bude Európa v druhej polovici apríla zmietať v chladnom počasí. Podľa predpovede by mali teploty dokonca klesnúť na jednociferné hodnoty. V krajných prípadoch môže dokonca snežiť.

Chladné počasie bude podľa meteorológov sužovať starý kontinent aj niekoľko týždňov. „Veľká časť Európy sa tento týždeň vráti do chladného obdobia, ktoré môže trvať až do konca mesiaca,“ píše web Severe Weather Europe.

Teploty, ktoré sa nedávno na Slovensku vyšplhali až takmer k 30 stupňom Celzia, môžu teraz klesnúť aj o desiatky stupňov. Dôvodom ich prudkého prepadu je podľa odborníkov obracajúci sa koridor.

„Nad severným Atlantikom sa tvorí silná tlaková výš. Preto nad kontinentom vznikajú priehlbiny, ktoré majú za následok chladné počasie,“ vysvetľujú meteorológovia.

Prečítajte si tiež:

Očakávajú aj sneženie

Studený front z Atlantiku by sa mal v utorok (16 .4) dostať do strednej Európy a v polovici týždňa prúdiť až k Balkánskemu polostrovu, kde teraz teploty dosahujú skoro 30 stupňov.

Teplotný pokles bude sprevádzať silný dážď a na západe dokonca búrky. „Prudké poklesy teplôt v južnom Rakúsku a v Slovinsku by mohli v stredu (17. 4.) ráno viesť k silnému sneženiu. Fúkať by tam mal aj silný vietor,“ upozornili meteorológovia.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.