Nenápadná potravina s blahodarným účinkom. Už lyžica denne dokáže znížiť krvný tlak

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Zdroj: Shutterstock/DUSAN ZIDAR

Diétny guru Michael Mosley odhalil bežnú potravinu, ktorá dokáže mať naozaj zdraviu prospešné účinky. Už jednou lyžicou denne znižuje krvný tlak a zápaly, či posilňuje pamäť.

Michael Mosley je odborník na zdravie, ktorý sa preslávil svojimi populárnymi diétami. The Mirror píše, že teraz prehovoril o zázrakoch olivového oleja

Prečítajte si tiež:

Dosiahnite maximálny účinok

Mosley ho považuje za základný kameň stredomorskej stravy, a vďaka vysokému obsahu polyfenolov aj za zdroj zdraviu prospešných látok. 

„Olivový olej je tiež bohatý na kyselinu olejovú, ktorá spolu s polyfenolmi dokazuje, že poriadny hlt olivového oleja denne dokáže zmierniť zápaly, zlepšiť pamäť a znížiť krvný tlak,“ dodal Mosley.

Pre maximálny účinok radí dopriať si drahšiu extra panenskú odrodu.

Ďalej sa odvolal na španielsku štúdiu na 12.000 ľuďoch. Vedci zistili, že u tých, ktorí denne pili polievkovú lyžicu olivového oleja, sa objavila o polovicu nižšia pravdepodobnosť úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia. 

„Táto súvislosť sa zistila len u tých, ktorí konzumovali extra panenský olivový olej a nie rafinovaný, alebo obyčajný olivový olej. Na druhej strane, v súhrne za rok 2020 sa zistilo, že konzumácia olivového oleja v akejkoľvek forme znižuje krvný tlak, hoci extra panenský mal väčší vplyv,“ vysvetlil. 

Nešlo o jedinú štúdiu v súvislosti s olivovým olejom. Ďalšia, ktorej sa zúčastnilo 25 starších dospelých ľudí s miernymi problémami s pamäťou, zistila, že denná dávka 30 mililitrov, teda približne dve polievkové lyžice extra panenského olivového oleja, zlepšila prepojenie mozgu.

Prečítajte si tiež:

Protizápalové účinky

The Mirror s odkazom na Gloucestershire Live ďalej píše, že zápal je hlavným zdravotným problémom, ktorý vedie k bolestiam kĺbov a môže spôsobiť cukrovku a depresiu. 

„Denná dávka olivového oleja by tiež mohla tlmiť chronický zápal, ktorý je spojený s demenciou a rakovinou. Nedávny súhrn 30 štúdií ukázal, že denná konzumácia olivového oleja znižuje hladinu interleukínu 6 a C reaktívneho proteínu, dvoch markerov zápalu,“ hovorí Mosley. 

Kyselina olejová je známa tým, že má protizápalové účinky. Mosley hovorí, že to priamo súvisí s pozitívnym vplyvom na koronárne tepny i na tepny v mozgu. 

„Aj pre zdravie mozgu opäť platí, že všetko, čo je protizápalové, je aj výhodné. Počet ľudí s demenciou sa znižuje, najmä ak sledujeme povedzme vaskulárnu demenciu,“ uzavrel.

Pozrite si archívnu reportáž o výhodách olivového oleja. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.