Český premiér Fiala rokoval s americkými senátormi o Ukrajine

Petr Fiala a Joe Biden
Petr Fiala a Joe Biden. Zdroj: AP Photo/Manuel Balce Ceneta

Petr Fiala v utorok s americkými senátormi rokoval o podpore Ukrajiny a ochrane demokracie v regióne Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Oznámil to na sociálnej sieti X predseda výboru amerického Senátu pre zahraničné vzťahy Ben Cardin.

Demokrat Cardin sa Českej republike poďakoval za podporu občianskej spoločnosti a nezávislých médií vrátane pražského centra občianskej spoločnosti (Prague Civil Society Centre) a stanice Rádio Sloboda (RFE/RL).

Fiala v utorok absolvoval rokovania v americkom Kongrese, stretol sa so šéfom Snemovne reprezentantov Mikeom Johnsonom a vystúpil v konzervatívnom think thanku Hudsonov inštitút, kde vysvetľoval podstatu českej iniciatívy na nákup delostreleckej munície pre Ukrajinu.

Prečítajte si tiež:

V pondelok ho v Bielom dome prijal americký prezident Joe Biden. Fiala tiež navštívil centrálu americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Pozvanie do Bieleho domu vníma ako dôkaz vynikajúcich česko-amerických vzťahov.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 16. 4. 2024 o tom, že z Ukrajiny utekajú muži, ktorí nechcú nastúpiť do armády:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.