FOTO a VIDEO: Brutálna spúšť v Dubaji. Najrušnejšie letisko sveta zatopila veľká voda

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Silné búrky sa v utorok prehnali Spojenými arabskými emirátmi. Prudký lejak v priebehu niekoľkých hodín zaplavil úseky diaľnic, ulice a rušné letisko v Dubaji.

Miestne média označili silný dážď za "historickú poveternostnú udalosť", ktorá prekonala "všetko, čo bolo v krajine zdokumentované od začiatku meteorologických meraní v roku 1949", informuje agentúra AP.

Búrky zasiahli Dubaj v noci na utorok, pričom sa zintenzívnili v utorok o 9.00 h miestneho času a počas dňa neutíchali. Miestne meteorologické úrady v utorok večer uviedli, že za uplynulých 24 hodín spadlo v meste viac ako 142 milimetrov zrážok.

Prečítajte si tiež:

Najrušnejšie letisko na svete pozastavilo prílety

Na Medzinárodnom letisku Dubaj, ktoré je z pohľadu medzinárodnej dopravy najrušnejšie na svete, spadne za rok v priemere 94,7 milimetra zrážok, pripomína AP. Letisko bolo v utorok večer pre záplavy nútené pozastaviť prílety. Narušená bola aj prevádzka dubajského metra, keď voda zaplavila stanice.

Niektoré školy v SAE pre búrky zatvorili a štátnym zamestnancom odporučili, aby pracovali z domu. Miestne úrady vyslali do ulíc a na diaľnice cisterny na odčerpanie vody.

Prečítajte si tiež:

Jedna obeť

Polícia v emiráte Rás al-Chajmá na severe krajiny informovala o smrti 70-ročného muža, ktorého vozidlo strhla záplavová voda. Najviac zrážok, 145 milimetrov, spadlo v utorok v emiráte Fudžajra na východnom pobreží SAE.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 12. 4. 2024. Extrémne počasie naďalej bičuje Spojené štáty:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.