Odrezaní od sveta ostali v Dubaji aj mnohí Slováci. Takto opisujú historické záplavy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zatopené cesty, centrum aj apartmány. Dubaj postihli historické záplavy. Prudké dažde vyradili z prevádzky tamojšie letisko, ktoré patrí k najrušnejším vo svete. Odrezaní od sveta zostali aj mnohí Slováci, ktorí tam žijú alebo dovolenkujú.

„Nebol na to nikto pripravený, že v púšti bude takéto počasie,“ hovorí Lucia Olešová, speváčka a realitná maklérka žijúca v Dubaji.

Za 75 rokov niečo také v Dubaji nezažili. Výdatné dažde sa začali ešte v pondelok. Najsilnejšie búrky priniesla noc z utorka na stredu. Za 24 hodín tam meteorológovia namerali vyše 140 milimetrov zrážok. Voda zatopila hlavné diaľnice aj samotné centrum veľkomesta.

„Je to taký skľučujúci pocit, že všetka doprava nefunguje, nemáte žiadnu šancu dostať sa domov. Žiadne autobusy nefungovali, žiadne metro, snažil som sa stopovať autá,“ opisuje Denis Lojek, ktorý v Dubaji žije.

Prečítajte si tiež:

Odkladali lety

Prudký lejak odstavil aj letisko, ktoré je jedno z najrušnejších na svete. Ranveje boli pod vodou a domáce aerolínie Emirates oznámili, že do polnoci pre prevádzkové problémy neodbavia žiadne lety.

„Prišli nám aj e-maily, že pre nepriaznivé počasie môže byť náš let zrušený alebo preložený,“ hovorí Slovenka Ester Maľudyová.

„Zostalo veľa ľudí visieť na letiskách, museli počkať, kým tá najväčšia voda opadne,“ dodáva Lucia Olešová.

Prečítajte si tiež:

Vyžiadali si aj ľudský život

V Spojených arabských emirátoch prší len zriedka, aj to v chladnejších mesiacoch. Infraštruktúra nie je odvodnená, čo pri daždi vedie k záplavám.

Záplavy v Emirátoch si vyžiadali aj obeť. Auto sedemdesiatnika zmietla povodeň z ulice. Silné dažde zasiahli aj Omán, odkiaľ hlásia najmenej 18 obetí vrátane detí.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.