Smrtiaci ruský útok na Černihiv si vyžiadal už 18 mŕtvych

Hasiči zasahujú v budove, ktorá bola čiastočne zničená po ruskom bombardovaní v ukrajinskom Černihove.
Útok na Černihiv. Zdroj: TASR/AP Photo/Francisco Seco

Záchranári aj vo štvrtok (18. 4.) odpratávali trosky z miesta ruského útoku na ukrajinské mesto Černihiv. Tento útok spustil nové žiadosti Ukrajincov, aby západní spojenci pomohli pri posilnení nedostatočného počtu systémov protivzdušnej obrany.

Na severoukrajinské mesto dopadli v stredu tri ruské rakety. Oficiálny počet mŕtvych stúpol vo štvrtok ráno na 18 a ďalších 77 ľudí vrátane štyroch detí bolo zranených, uviedlo ukrajinské ministerstvo pohotovostných služieb, informuje agentúra AFP.

Zelenskyj apeloval na ďalšiu pomoc západných krajín

Prezident Volodymyr Zelenskyj následne, ako už predtým mnohokrát, apeloval na ďalšiu pomoc západných krajín. Americká Snemovňa reprezentantov konečne ohlásila hlasovanie o masívnom balíku vojenskej pomoci, ktorá zahŕňa aj približne 61 miliárd dolárov dlho odkladanej pomoci Kyjevu. Tento krok prezident Joe Biden privítal.

Prečítajte si tiež:

Obete aj materiálne škody

Obyvateľka Černihivu Olha Samojlenková pre AFP povedala, že po dopade a výbuchu prvej rakety sa so svojimi deťmi ukryla na chodbe ich bytového domu. „Naši susedia tam už boli. Začali sme na každého kričať, aby si ľahli na zem. Urobili to. Prišli ešte dve explózie. Potom sme utekali na parkovisko,“ uviedla 33-ročná žena.

Starosta Olexandr Lomako uviedol, že pri útoku bolo poškodených vyše desať budov. Podľa ďalších predstaviteľov boli poškodené aj desiatky vozidiel a zdravotnícke a vzdelávacie zariadenia.  

Medzi mŕtvymi bola tiež 25-ročná policajtka na zdravotnej dovolenke, keď utrpela niekoľko zranení spôsobených šrapnelmi, oznámilo ministerstvo vnútra.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 17. 4. 2024 o tom, že Slováci sa skladajú na muníciu pre Ukrajinu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.