Česko zoviera sneh a poľadovica. To najhoršie ešte len príde

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hoci je jar v plnom prúde, na juhozápade Česka to vyzerá ako v strede zimného obdobia. Na Šumave totiž v posledných dňoch napadlo niekoľko centimetrov snehu. Na cestách sa tiež tvorí poľadovica.

Na Šumave opäť vládne zima. Ako píše TV Nova, od utorka (16. 4.) v tomto pohorí na česko-nemeckých hraniciach výdatne snežilo. Nízke teploty tiež na cestách spôsobujú poľadovicu.

„Najvyššiu novú snehovú pokrývku hlásia vrcholky Šumavy. Tam napadlo ďalších desať centimetrov snehu, okolo 800 metrov nad morom napadlo do šiestich centimetrov,“ uviedla pre Novu meteorologička Dagmar Honsová.

Zimný charakter počasia však vládne naprieč celou krajinou. Kým na západe a na východe Česka sú teploty od nuly do plus štyroch stupňov, na ostatnom území, kde bola v noci jasná obloha, to bolo aj pod bodom mrazu.

Takéto mrazivé počasie následne vedie k dopravným komplikáciám. Niektoré cesty dokonca museli uzavrieť.

Prečítajte si tiež:

Pokračovanie zimy

Zdá sa, že situácia sa v najbližších dňoch nezlepší. Opäť má totiž snežiť, a nielen na Šumave.

„V piatok (19. 4.) na vrcholkoch Šumavy napadne až 15 centimetrov snehu. V Krkonošoch a Krušných horách to bude desať centimetrov, v Jeseníkoch a v Beskydách do piatich centimetrov,“ spresnila Honsová.

Na záver ozrejmila, že ani cez víkend sa to nezmení. „V sobotu bude snežiť ešte viac, pričom na Šumave to bude ďalších 15 centimetrov, výdatnejšie však bude tentoraz snežiť aj v Jeseníkoch a Beskydách.“

Aké bude počasie na Slovensku? Pozrite si aj predpoveď na najbližšie dni:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.