Brutálny útok psa v Česku. Žena skončila so život ohrozujúcimi zraneniami

Brutálny útok psa v Česku. Žena skončila so život ohrozujúcimi zraneniami
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Krasula

Vážnym zranením ženy skončil utorňajší (16. 4.) útok psa v českom kraji Vysočina. Keď policajti prišli na miesto, divé zviera museli odtrhnúť. Záchranári zranenia opísali ako život ohrozujúce.

Strážnici zo Žďáru nad Sázavou v pondelok (15. 4.) odobrali opitému mužovi psa, ktorý skončil na záchytke v Jihlave. Zvieraťa sa následne ujali v útulku v Ždáre nad Sázavou.

O deň neskôr (16. 4.) tam však tento pes zúrivo zaútočil na jednu ženu. Informuje o tom TV Nova.

„Oznámenie sme prijali o 11.35 hod a policajná hliadka z obvodného oddelenia v Žďáre nad Sázavou bola na mieste udalosti do piatich minút. Policajti okamžite zasiahli a podarilo sa im psa od ženy odtrhnúť, čím zabránili pokračujúcemu útoku zo strany psa,“ opísala policajná hovorkyňa Dana Čírtková.

Prečítajte si tiež:

Detaily zranenia

Zranenia boli veľmi vážne, policajti museli žene ihneď poskytnúť prvú pomoc. Vyrazili tam aj záchranári.

„Ženu s ťažkým zranením vo vážnom stave sme letecky transportovali na vyšetrenie do Brna. Šlo o život ohrozujúce poranenie dolnej polovice tela,“ priblížil hovorca záchranárov Petr Janáček.

Prečítajte si tiež:

Vyvracali hoaxy

​​Polícia tiež vyvrátila fámy kolujúce po sociálnych sieťach, že pes mal v minulosti už niekoho napadnúť a že muži zákona neposkytli prvú pomoc.

„Okolnosti, za ktorých v útulku k napadnutiu zo strany psa došlo, sú predmetom policajného preverovania a v tejto chvíli nie je možné uviesť ďalšie informácie. Pes je stále umiestnený v útulku a rieši sa jeho ďalší osud,“ doplnila Čírtková s tým, že ďalšie informácie až do konca vyšetrovania polícia s ohľadom na ženu a jej rodinu uvádzať nebude.

Čo robiť pri útoku psa? Pozrite si nasledujúcu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.