Izraelské útoky zasiahli pozície sýrskej armády

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Uviedol to šéf Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) sídlom v Británii. Podľa neho boli útoky, "zamerané na radarové zariadenie sýrskej armády".

Izraelské útoky sa v piatok (19. 4.) zamerali na pozície sýrskej armády na juhu krajiny, uviedol šéf Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii Rámí Abdal Rahmán. Informuje agentúra AFP.

Útoky zamerané na radarové zariadenia sýrskej armády

Podľa neho boli útoky, ktoré pripísal Izraelu, "zamerané na radarové zariadenie sýrskej armády" medzi provinciami Suvajda a Dará. V ten istý deň Izrael podľa amerických médií zaútočil na Irán v rámci odvety za jeho víkendový útok.

Prečítajte si tiež:

​Vojenská prítomnosť Iránu v Sýrii

Podľa zdrojov z prostredia spravodajských služieb má Irán v niektorých oblastiach Sýrii silnú vojenskú prítomnosť. Údajne sa tam nachádza aj sieť podzemných základní milícií podporovaných Iránom.

V uplynulom období Izrael podnikol vo vládou kontrolovaných častiach Sýrie stovky útokov. K priamej zodpovednosti za ne sa hlási len zriedkavo. Opakovane však deklaruje, že útočí na základne militantných skupín spojených s Iránom. Je ním napríklad libanonský Hizballáh, ktorý na podporu armády sýrskeho prezidenta Bašára Asada vyslal tisíce bojovníkov.

Údery izraelskej armády na Hizballáh sa zintenzívnili po vypuknutí vojny v palestínskom Pásme Gazy po útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kríza na Blízkom východe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.