Odsúdení na smrť v Texase nemajú možnosť posledného jedla. Dôvodom je jeden väzeň

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Zdroj: Shutterstock/angelo gilardelli

Bizarné konanie jedného odsúdeného ukončilo 87-ročnú tradíciu v texaských väzniciach.

Jednou z posledných vecí, o ktorej môžu odsúdení na smrť rozhodnúť, je voľba ich posledného jedla. V Texase však už nemajú ani to, píše Unilad.

Tradícia umožniť ľuďom odsúdeným na popravu, aby si vybrali svoje posledné jedlo, sa dodržiava na mnohých miestach, kde sa stále vykonáva trest smrti. 

Táto tradícia umožnila mnohým vrahom, ako napríklad Brianovi Dorseymu, aby si dopriali obrovské hostiny. On sám si dal dva cheeseburgery, dvoje veľké hranolky, dve balenia chicken strips a pizzu s klobásou, feferónkami, cibuľou, šampiňónmi a extra syrom. 

V Texase však túto možnosť nemajú a za všetko môže jeden muž.

Prečítajte si tiež:

V Texase nie

V Texase zakázali voľbu posledného jedla v roku 2011 po poprave Lawrenca Russella Brewera. Spolu s ďalšími troma mužmi bol uväznený za vraždu Jamesa Byrda mladšieho z roku 1998.

Brewer s komplicmi boli prvými belochmi, ktorí dostali trest smrti za zabitie černocha v modernom Texase. 

Ako bolo v tom čase tradíciou, väzenská stráž sa Brewera opýtala, čo by si dal ako posledné jedlo a on túto príležitosť nepremárnil.

Brewer vyžiadal prakticky toľko jedla, že by sa z neho dal urobiť bufet. Ten sa skladal z dvoch kuracích steakov, trojitého cheeseburgeru so slaninou, vyprážanej okry, kila barbecue, troch fajitas a mäsovej pizze.

Tam sa však nezastavil. Na záver si vyžiadal aj niekoľko sladkostí vrátane litra zmrzliny a plátu arašidového masla s rozdrvenými arašidmi.

Väznica jeho požiadavku splnila, ale potom zistila, že Brewer nič z toho nezjedol a namiesto toho tvrdil, že nebol ani hladný.

Prečítajte si tiež:

Následky

Brewerovo odmietnutie vyvolalo frustráciu texaského senátora Johna Whitmira, ktorý napísal list výkonnému riaditeľovi texaského ministerstva trestnej justície, v ktorom uviedol, že Brewer sa rozhodol, že sa bude stravovať podľa svojich predstáv.

Poskytnúť osobe odsúdenej na smrť takéto privilégium bolo podľa neho krajne nevhodné a riaditeľ s ním súhlasil, čím ukončil 87-ročnú tradíciu. Odsúdení na smrť v Texase tak dostávajú už len tradičné jedlo, ako ostatní na oddelení.

Pozrite si archívnu reportáž o treste smrti za zabitie dieťaťa.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.