Rodičia pomenovali svojho syna po tomto jedle. Úradníci nechápavo krútili hlavami

Rodičia pomenovali svojho syna po tomto jedle. Úradníci nechápavo krútili hlavami
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock - maxim ibragimov

Neobvyklé meno vybrali rodičia pre svojho budúceho syna už na začiatku randenia. Keď sa to stalo realitou a narodil sa im potomok, úrady ich od tohto výberu odhovárali.

Dvojica zo Spojeného kráľovstva vybrala pre svojho novonarodeného syna naozaj zvláštne meno. Chlapčeka nazvali Theodor Smokey Bacon. 

Aj napriek tomu, že ho oslovujú Teddy, jeho celé meno by sme do slovenčiny mohli preložiť ako Teodor Údená Slanina.

Podľa denníka Mirror pár sa na mene dohodol už na začiatku spoločného randenia. 

Keď Pauline zistila, že jej partner má priezvisko Bacon (v preklade Slanina), nemohla tomu uveriť a pripadalo jej to vtipné i fantastické zároveň. A to najmä z toho dôvodu, že jej rodné priezvisko bolo Fridh, ktoré sa vo švédčine vyslovuje ako „vyprážaný“.

Prečítajte si tiež:

Problém nastal na matrike

Rodičia si uvedomovali kontroverznosť tohto mena, ale nevenovali tomu pozornosť. 

Malý Theodor sa narodil v roku 2021 vo Švédsku, kde sa výber mena nepozdával tamojším úradníkom. Manželia boli nútení urobiť menšiu zmenu.

„Keď som sa pokúsila zaregistrovať Theodore Smoky Bacon s normálnym pravopisom Smoky, tak mi bolo povedané, že by to nebolo možné,“ uviedla Pauline pre denník Sun.

Rozhodli sa teda k menu pridať písmenko „e“, ​​čo úradníci potom schválili.

Prečítajte si tiež:

Majú vymyslené aj ďalšie mená

Zatiaľ čo niektorí ľudia dvíhajú obočie, mnohí sa na tom dobre bavia. A rodičia už majú v pláne aj ďalšie kreatívne mená pre budúcich potomkov.

„Ak budeme mať dievča, bude sa volať Maple Bacon. Naše tretie dieťa bude mať meno Crispi Bacon, keďže to nie je rodovo špecifické meno,“ dodala Pauline.

Aj v týchto prípadoch ide o skutočne originálne mená. Maple Bacon by sme mohli preložiť ako Javorová Slanina, nuž a Crispi Bacon by pri konverzácii mnohí mohli chápať ako Chrumkavú Slaninu.

Najobľúbenejšie mená za rok 2023. Prvenstvá sú obhájené, do rebríčka sa dostali aj nováčikovia. Pozrite si archívnu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.