Ukrajina zasiahla v noci dronmi tri elektrické stanice a sklad paliva v Rusku

Ukrajina zasiahla v noci dronmi tri elektrické stanice a sklad paliva v Rusku
Zdroj: shutterstock.com/Parilov

Ukrajina spustila v noci na sobotu vlnu útokov dronmi na osem ruských oblastí a zasiahla tri elektrické stanice a sklad paliva, informoval zdroj z ukrajinského obranného sektora tlačovú agentúru AFP.

"Zasiahnuté boli najmenej tri elektrické stanice a sklad paliva a začali horieť. Cieľom bola energetická infraštruktúra, ktorá napája ruský vojensko-priemyselný komplex," povedal zdroj. TASR prevzala informácie z AFP.

Prečítajte si tiež:

Ruské ministerstvo obrany tiež uviedlo, že Ukrajina vypustila v noci na sobotu vlnu dronov na osem ruských oblastí.

Protivzdušná obrana zostrelila 50 dronov nad ôsmimi ruskými oblasťami, vrátane 26 dronov nad západnou Belgorodskou oblasťou v blízkosti ukrajinskej hranice, dodalo ruské ministerstvo. Vo vlne útokov zahynuli dvaja ľudia - žena so zlomenou nohou a muž, ktorý jej pomáhal, keď výbuchy spôsobili požiar ich domu. Informoval o tom na sociálnych sieťach gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov.

Drony boli podľa ruského ministerstva obrany tiež údajne zničené nad Brianskou, Kurskou, Tulskou, Smolenskou, Riazanskou a Kalužskou oblasťou, teda nad západom a juhom Ruska, ale aj nad Moskovskou oblasťou.

V posledných mesiacoch sú ruské rafinérie a ropné terminály prioritnými cieľmi ukrajinských dronových útokov, pretože Ukrajina stupňuje útoky na ruské územie.

Pozrite si aj reportáž o útoku Izraela na Irán (19. 4.):

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.