Izraelské útoky v Pásme Gazy zabili v noci 18 ľudí, väčšinou deti

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/AP

Izraelské útoky na južné mesto Rafah v palestínskom Pásme Gazy zabili v noci na nedeľu 18 ľudí vrátane 14 detí, oznámili zdravotnícki predstavitelia. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry AP.

Izrael podniká útoky na Rafah takmer denne. Pritom sa tam zhromaždilo 2,3 milióna ľudí z Pásma Gazy a hľadajú tam útočisko pred bojmi inde v tejto palestínskej enkláve. Izrael oznámil, že bude pokračovať v pozemnej ofenzíve na toto mesto na hraniciach s Egyptom aj napriek výzvam medzinárodného spoločenstva vrátane USA, aby sa jej vyhol.

Prvý útok Izraela zabil muža, jeho manželku a ich trojročné dieťa, uviedla neďaleká Kuvajtská nemocnica, ktorá prijala telá. Žena bola tehotná a lekárom sa podarilo zachrániť bábätko, informovala nemocnica.

Druhý izraelský útok usmrtil 13 detí a dve ženy, všetkých z tej istej rodiny, vyplýva z nemocničných záznamov. Nálet v Rafahu z predchádzajúcej noci zabil deväť ľudí vrátane šiestich detí.

Americká Snemovňa reprezentantov schválila v sobotu balík pomoci vo výške 26 miliárd dolárov, ktorý zahŕňa aj približne deväť miliárd dolárov na humanitárnu pomoc pre Pásmo Gazy.

Pozrite sa, aká je aktuálna situácia na Blízkom východe:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kríza na Blízkom východe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.