Český exposlanec Dominik Feri neuspel s odvolaním. Súd ho poslal na tri roky za mreže

Dominik Feri vlani na súde
Dominik Feri vlani na súde. Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Bývalého českého poslanca Dominika Feriho poslal súd na tri roky za mreže. Mestský súd v Prahe zamietol jeho odvolanie a potvrdil tým rozhodnutie obvodného súdu pre Prahu 3. Obžalovaný bol z dvoch znásilnení a pokusu o ďalšie.

Obvodný súd vlani Feriho odsúdil na tri roky väzenia a okrem toho mal poškodeným zaplatiť odškodné dokopy vo výške 510-tisíc korún (vyše 20-tisíc eur), informuje TN.cz.

Podozrivý zo znásilnenia bol bývalý poslanec za stranu TOP 09 od roku 2021. Niekoľko žien vtedy pre český Deník N uviedlo, že ich Feri sexuálne zneužil. V dôsledku podozrenia Feri opustil stranu a vzdal sa poslaneckého mandátu. Oficiálne bol obžalovaný v roku 2022. 

Prečítajte si tiež:

Verdikt je právoplatný

Na odvolacom súde sa Feri obhajoval tým, že proti ženám nepoužil žiadne násilie, a tak nemohlo ísť o znásilnenie. Napádal tiež kvalitu odborných posudkov. Jeho obhajca požadoval zrušenie pôvodného rozsudku alebo vrátenie prípadu prvostupňovému súdu.

Súd však odvolanie zamietol a tiež zvýšil odškodné, ktoré musí Feri uhradiť, o úroky z omeškania. Exposlanec sa ihneď po rozsudku odvolal. Tento verdikt je však právoplatný, a tak Feri zamieri za mreže.

Pozrite si aj Feriho reakciu na vlaňajší rozsudok:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.