V Spojených štátoch sa pomaly môžu lúčiť s Tiktokom. Prijaté opatrenia majú viesť k zákazu tejto siete

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Snemovňa reprezentantov v USA cez víkend prijala opatrenia, ktoré majú viesť k zákazu populárnej čínskej sociálnej siete Tiktok. Proti sa postavil napríklad Elon Musk.

Dolná komora amerického Kongresu schválila stopku Tiktoku popri balíku pomoci pre Ukrajinu, Izrael a Taiwan.

Preto sa o tejto téme až toľko nehovorilo. Koniec Tiktoku v USA podporili demokrati aj republikáni. Prevládol názor, že čínska sociálna sieť, ktorá je mimoriadne populárna medzi mladými ľuďmi, je nebezpečná.

Proti sú však influenceri, ktorých príjmy z Tiktoku živia, no napríklad aj najbohatší človek sveta a zároveň majiteľ konkurenčnej siete X Elon Musk.

„Podľa môjho názoru by Tiktok nemal byť zakázaný v USA, a hovorím to napriek tomu, že z takého zákazu by sieť X profitovala. Odporovalo by to slobode slova a prejavu, čo sú americké zásady,“ napísal.

Prečítajte si tiež:

Očakávaný osud

Zákon, ktorý by mal viesť k zákazu Tiktoku na území USA, musí ešte schváliť senát a potom ho bude predpisovať prezident.

Oba kroky sú však očakávané. Kým Spojené štáty sú v panike, európskych zákonodarcov Tiktok zaujíma čoraz viac, ale v pozitívnom zmysle slova. Politici si túto sociálnu sieť obľúbili.  

Čínska sociálna sieť spája najmä mainstreamových politikov od Nemecka, cez Belgicko až po Portugalsko. Boja sa, že im ujde vlak, pretože ich kritici na pravici si už podchytili svojich fanúšikov a na sociálnych sieťach žnú úspechy.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne siete

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.