Rusko sa snaží preniknúť do kľúčového ukrajinského mesta. Pripravených je do 25-tisíc vojakov

Rusko sa snaží preniknúť do kľúčového ukrajinského mesta. Pripravených je do 25-tisíc vojakov
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Kosmogenez

Ruské sily sa snažia dobyť mesto na východe Ukrajiny. To by agresora v prípade úspechu priblížilo k dvom strategicky významným mestám.

Ruské sily sa snažia dobyť mesto Časiv Jar na východe Ukrajiny s 20.000 až 25.000 vojakmi. Oznámila to v pondelok ukrajinská armáda, podľa ktorej je situácia v oblasti zložitá. Informuje o tom agentúra Reuters.

"Situácia v okolí mesta je zložitá, no je kontrolovateľná... Naši obrancovia dostávajú posily a stabilizujú líniu," povedal hovorca východného velenia ukrajinskej armády Nazar Vološyn v rozhovore pre televíziu Suspilne. Podľa jeho slov sa do Časiv Jaru a okolitých dedín snaží preniknúť približne 20.000 až 25.000 ruských vojakov.

Prečítajte si tiež:

Priblížili by sa k mestám

Dobytie Časiv Jaru by ruské sily priblížili k dvom strategicky významným mestám v Doneckej oblasti, Kramatorsku a Sloviansku, píše Reuters.

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Olexandr Syrskyj predpokladá, že Rusko chce dobyť Časiv Jar do 9. mája, keď si Kremeľ pripomína víťazstvo Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne.

Prečítajte si tiež:

Vyhoveli žiadosti o pomoc

Kyjev už niekoľko týždňov hlási nedostatok munície a opakovane žiadal spojencov o pomoc. Situácia v tomto smere by sa však mala v nasledovných týždňoch zlepšiť, keďže Snemovňa reprezentantov USA v sobotu odobrila balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 61 miliárd dolárov.

"Pre našich vojakov je to náročné, ale získaním potrebnej pomoci sa situácia vyrovná," uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v príspevku na platforme Telegram.

Ukrajine odklepli dôležitú pomoc:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.