Z masového hrobu na juhu Pásma Gazy exhumovali ďalších 73 tiel

Z masového hrobu na juhu Pásma Gazy exhumovali ďalších 73 tiel
Zdroj: Profimedia

Nie je jasné, či išlo o telá bojovníkov Hamasu alebo civilistov.

Z masového hrobu neďaleko Násirovej nemocnice v meste Chán Júnis na juhu Pásma Gazy exhumovali ďalších 73 tiel, čím sa ich celkový počet zvýšil na 283, informoval Hamasom kontrolovaný úrad civilnej ochrany v Pásme Gazy. Informuje agentúra DPA.

Bojovníci alebo civilisti?

Nie je jasné, či išlo o telá bojovníkov Hamasu alebo civilistov. Izraelská armáda uviedla, že preveruje informácie, ktoré sa nedajú nezávisle overiť.

„Žiadame medzinárodné vyšetrovanie, aby boli dôkladne preverené tieto zločiny proti civilistom, deťom a ženám,“ reagoval šéf tlačového oddelenia vlády militantného hnutia Hamas v Pásme Gazy Ismáíl Thawabta.

Prečítajte si tiež:

Podľa jedného z predstaviteľov civilnej ochrany v Pásme Gazy budú práce na odkrývaní tiel pokračovať do štvrtka.

Vojna v Pásme Gazy

Vojna v Pásme Gazy vypukla po októbrovom útoku Hamasu na Izrael, ktorý reagoval odvetnými údermi a neskôr pozemnou ofenzívou.

Pri operáciách Izraela proti Hamasu však neboli v Pásme Gazy ušetrené ani nemocnice. Podľa Izraela totiž militanti používajú zdravotnícke zariadenia ako veliteľské centrá a držia v nich rukojemníkov unesených počas októbrového útoku. Hamas tieto obvinenia popiera.

V okolí Násirovej nemocnice v Chán Júnise zúrili intenzívne boje v polovici februára a koncom marca túto nemocnicu obkľúčili izraelská tanky a obrnené vozidlá, píše AFP.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 22. 4. 2024 o ďalších incidentoch na Blízkom východe:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kríza na Blízkom východe

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.