Nová hračka pre miliardárov: Jachta a ponorka v jednom funguje ako nedobytná pevnosť

Nová hračka pre miliardárov: Jachta a ponorka v jednom funguje ako nedobytná pevnosť
Zdroj: Profimedia.sk

Prispôsobené bezpečnostné systémy poskytne americký partner SAFE a sľubuje ochranu nad rámec vojenskej úrovne. Tomu bude zodpovedať aj cena superplavidla, ktorú firma odhaduje na 2 miliardy dolárov.

Veľkým hitom v realitnom biznise sa za posledné roky stali miliardárske pivnice – podzemné prístavby domov bohatých a slávnych, kde sa môžu v prípade potreby schovať a pokračovať v luxusnom živote. Rakúska firma identifikovala medzeru na trhu a snaží sa tento trend preniesť aj „do vody“, píše portál CNN.

Spoločnosť Migaloo chce postaviť súkromnú superjachtu, ktorá je zároveň aj ponorkou schopnou ponoriť sa do hĺbky 250 metrov a zostať tam štyri týždne.

Plavidlo s názvom M5 bude merať 166 metrov na dĺžku a 23 metrov naprieč v najširšom bode, s dojazdom okolo 15 000 kilometrov a rýchlosťou až 20 uzlov (37 km/h) na hladine alebo 12 uzlov pod vodou (22 km/h).

​Základné rozmery sú pevne stanovené, no dizajn paluby, doplnky a zariadenie budú závisieť od preferencií majiteľa plavidla.

Migaloo odhalilo svoje ambiciózne plány a tvrdí, že jej plavidlo bude „jedinou súkromnou ponornou superjachtou na svete“, ktorá ponúka „zatiaľ neexistujúcu alternatívu k veľkým súkromným povrchovým plavidlám“.

Súčasťou hybridného plavidla je heliport, bazén, kúpele, telocvičňu, kino v umeleckej galérii aj tanečný parket s miestom pre DJ-a. Medzi voliteľné doplnky patrí napríklad aj teplovzdušný balón či podvodná stanica na kŕmenie žralokov.

Prečítajte si tiež:

​Potenciál prieskumu morských hlbín posilňujú aj malé ponorky, v ktorých sa hostia môžu vydať na podmorské dobrodružstvá.

Prispôsobené bezpečnostné systémy poskytne americký partner SAFE a sľubuje „ochranu nad rámec vojenskej úrovne“ pre to, čo firma nazýva „súkromná ponorná pevnosť“.

Tomu bude zodpovedať aj cena superplavidla, ktorú firma odhaduje na 2 miliardy dolárov. Pre porovnanie, najdrahšia superjachta súčasnosti History Supreme, ktorú vlastní nemenovaný miliardár z Malajzie, má hodnotu 4,8 miliardy dolárov. Môže za to však najmä fakt, že pri je stavbe použili ten najluxusnejší materiál.

Nemecký výrobca športiakov si trúfol aj na jachtu. Výsledok si môžete pozrieť v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.