FOTO: Oslávil už šieste narodeniny. William a Kate zverejnili narodeninovú snímku najmladšieho syna Louisa

Princ Louis oslávil šieste narodeniny.
Princ Louis oslávil šieste narodeniny. Zdroj: Profimedia

Najmladší syn princa Williama a jeho manželky Kate oslávil v utorok (23. 4.) šesť rokov a pri tejto príležitosti manželský pár zverejnil na svojich účtoch na sociálnych sieťach jeho fotografiu. Záber usmievajúceho sa princa Louisa však manželia neposlali vopred ako embargovanú správu médiám, čo robievali v minulých rokoch, informuje AFP.

Britská domáca tlačová agentúra Press Association označila fotografiu Louisa ako „neupravovaný záber zblízka“.

Jeho rodičia, budúci kráľ a kráľovná, v príspevku napísali: „Veľa šťastia k 6. narodeninám, princ Louis! Vďaka za všetky dnešné pekné blahoželania.“ Ako autorka fotografie je uvedená "Princezná z Walesu", čo je oficiálny titul Kate.

Rozruch pre rodinnú fotku

Zverejnenie záberu na sociálnych sieťach nasledovalo po rozruchu z minulého mesiaca. Fotografia Kate a jej troch detí na Deň matiek bola digitálne upravovaná a to viedlo k tomu, že ju tlačové agentúry vrátane AFP stiahli.

Záber mal ukončiť horúčkovité online špekulácie o mieste pobytu Kate a o jej zdraví, keďže sa zotavovala z januárovej operácie žalúdka.

Jej priznanie, že záber upravovala, vyvolal ešte väčšie fámy. Čoskoro nato Kate zverejnila video s oznamom, že dostáva preventívnu chemoterapiu na nešpecifikovanú rakovinu.

Princezná Kate prostredníctvom videa zverejneného na sociálnej sieti oznámila, že sa lieči na rakovinu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.