Vybudujeme ohromnú vojenskú silu, vyhlásila vplyvná sestra vodcu KĽDR

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Severná Kórea bude pokračovať v budovaní "ohromujúcej a najsilnejšej vojenskej sily" na ochranu svojej suverenity a mieru v regióne, uviedla Kim Jo-džong.

Vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Jo-džong ďalej vyhlásila, že séria vojenských cvičení americkej armády v regióne v tomto roku, počnúc manévrami s ostrou streľbou, ktoré sa uskutočnili s "juhokórejskými bábkovými vojenskými gangstrami", privádza regionálne bezpečnostné prostredie do nebezpečného chaosu, informovala v stredu (24. 4.) tamojšia tlačová agentúra KCNA, uvádza agentúra Reuters.

Ohromujúca a najsilnejšia vojenská sila

„Budeme pokračovať v budovaní ohromujúcej a najsilnejšej vojenskej sily na ochranu svojej suverenity, bezpečnosti a mieru v regióne,“ vyhlásila podľa KCNA 36-ročná Kim Jo-džong.

Armády USA a Južnej Kórey v uplynulých mesiacoch uskutočnili celý rad cvičení vo väčšom rozsahu a intenzite na základe prísľubu lídrov oboch krajín zvýšiť vojenskú pripravenosť proti vojenským hrozbám zo strany KĽDR.

Prečítajte si tiež:

Podľa juhokórejskej armády uskutočnilo v apríli približne 100 vojenských lietadiel dvojtýždňové letecké cvičenie.

Vojenské cvičenia

Severná Kórea tvrdí, že vojenské cvičenia USA sú prípravou na jadrovú vojnu proti Pchjongjangu. Washington a Soul však uisťujú, že cvičenia majú výlučne obranný charakter a pravidelne sa uskutočňujú na udržanie pripravenosti.

Pozrite si zábery z 2. 4. 2024. KĽDR odpálila do Japonského mora balistickú strelu zrejme stredného doletu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničná politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.