Doplnky stravy, ktorými si môžete uškodiť. Pozor, ohrozená je najmä pečeň

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Zdroj: Shutterstock/Sergii Sobolevskyi

Nie je vôbec nezvyčajné, že ľudia siahajú po doplnkoch stravy, aby si zlepšili svoje zdravie. Doplnky stravy totiž môžu pomôcť doplniť vyváženú stravu a zabezpečiť, aby ste dostávali všetky dôležité vitamíny a minerály, ktoré vaše telo potrebuje na správne fungovanie.

Avšak tak, ako všetko ostatné, čo dávame do tela, aj niektoré doplnky môžu predstavovať potenciálne riziko a dokonca poškodiť životne dôležité orgány, napríklad pečeň, píše Best Life

Pečeň prirodzene detoxikuje telo. Príliš veľké množstvo určitých látok môže poškodiť schopnosť organizmu vykonávať túto činnosť, vrátane špecifických doplnkov, ktoré môžu tento proces narušiť. Tieto bežné doplnky môžu poškodiť vašu pečeň.

Prečítajte si tiež:

Výťažok zo zeleného čaju

Zelený čaj je obľúbený nápoj a je k dispozícii aj vo forme extraktu ako doplnok stravy. U niektorých ľudí však môže spôsobiť poškodenie pečene.

Bohužiaľ, v súčasnosti nie je známe, prečo u niektorých ľudí spôsobuje poškodenie pečene a u iných nie. 

Portál ďalej píše, že tento doplnok môžete niekedy užívať aj bez toho, aby ste o tom vedeli. Je totižto bežnou súčasťou tabletiek na chudnutie. 

Prečítajte si tiež:

Ploštičník strapcovitý

Tento doplnok si obvykle volia ženy na liečbu príznakov menopauzy. Existujú však určité dôkazy, že môže predstavovať zdravotné riziko.

Objavili sa totižto prípady, ktoré spájajú bylinný doplnok „black cohosh“ s poškodením pečene. Lekárka pre Best Life však uviedla, že na ďalšie skúmanie používania tohto doplnku s potenciálnou hepatotoxicitou je potrebných viac štúdií.

Prečítajte si tiež:

Niacín

Niacín, známy aj ako vitamín B3 je nevyhnutný na to, aby telo využívalo potravu ako energiu, pomáhalo produkovať hormóny súvisiace so stresom a zlepšovalo krvný obeh.

Pomáha tiež pri kontrole cholesterolu a často sa predpisuje ľuďom, pretože dokáže zvýšiť „dobrý“ HDL cholesterol a pomáha odstraňovať „zlý“ LDL cholesterol.

Vysoké dávky niacínu však môžu poškodiť pečeň a ovplyvniť koaguláciu, čo je spôsob, akým telo zabraňuje nadmernému krvácaniu.

Prečítajte si tiež:

Piepor opojný

Ide o rastlinu, ktorá sa často nazýva aj kava kava. Mletý koreň kavy sa na polynézskych ostrovoch tradične používa už tisícky rokov namiesto alkoholu, vďaka jeho údajným schopnostiam znižovať úzkosť, pomáhať pri relaxácii a podporovať pokojnejší spánok.

Ľudia zvyčajne užívajú práškovú formu mletého koreňa rozmiešaného vo vode. Rovnako, ako alkohol, aj kava môže byť byť pri konzumácii vysokého množstva škodlivá pre pečeň.

Podľa niektorých informácií sa kava pôvodne žula a vypľúvala, pretože enzýmy v slinách deaktivujú niektoré pečeňovo toxické zlúčeniny, ktoré obsahuje.

Prečítajte si tiež:

Vitamín A

Vitamín A je životne dôležitý a zohráva veľkú úlohu v oblasti zraku a imunity. Zároveň má aj antioxidačné vlastnosti. 

Napriek tomu by mal byť každý, kto ho užíva, opatrný a nepreháňať to s jeho množstvom. Nadmerné množstvo vitamínu A môže poškodiť pečeňové bunky a spôsobiť zjazvenie a poškodenie pečene.

Pozrite si archívnu reportáž o príprave jedla v nemocnici.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.