Vyrastie nový obor. Práce na najvyššom mrakodrape v Amerike sa začnú v júni

Legends Tower.
Legends Tower. Zdroj: Profimedia.sk

Najvyšší americký mrakodrap by sa mohol začať stavať v júni po tom, čo dostal súhlas od mesta. Budova bude vyššia ako One World Trade Center.

Budova práve získala povolenie na zmenu výšky, čím vznikne mrakodrap vyšší ako One World Trade Center. Postavia ju v Oklahoma City a bude niesť názov Legends Tower, píše The Sun.

Spoločnosť AO Architects, ktorá projekt riadi spolu s firmou Matteson Capital, oznámila, že začiatok výstavby je naplánovaný na jún.

Prečítajte si tiež:

Zmena na poslednú chvíľu 

Pôvodne sa plánovalo, že veža bude mať 1 750 stôp (533,4 metrov) - len o 26 stôp (necelých osem metrov) menej ako One World Trade Center.

Potom sa však na poslednú chvíľu urobila zmena a veža mala byť vysoká 1 907 stôp (581,2 metrov).

Vo vyhlásení, ktoré spoločnosť Matteson Capital vtedy zverejnila sa uvádza, že táto výška bude na počesť histórie Oklahomy.

„Symbolická výška je poctou roku, v ktorom bola Oklahoma prijatá za 46. štát Spojených štátov,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Prečítajte si tiež:

Komplex Boardwalk at Bricktown

Veža Legends Tower bude súčasťou komplexu s názvom Boardwalk at Bricktown. Komplex bude pozostávať zo štyroch budov, v ktorých sa budú nachádzať rôzne zariadenia.

V súčasnosti sa v komplexe budú nachádzať dva hotely, rôzne reštaurácie, maloobchodné a obytné jednotky. Tri z veží budú vysoké asi 105 metrov.

Štvrtá, nazvaná Legends Tower, sa bude týčiť do výšky viac, ako 581 metrov. Na vrchole budú mať hostia prístup k nádherným výhľadom, reštauráciám a barom. K dispozícii bude aj vyhliadková terasa.

Vďaka tejto výške sa stane najvyššou budovou v Amerike, pričom toto miesto v súčasnosti zaberá One World Trade Center v New Yorku, ktorý má výšku 1 776 stôp (541,3 metrov).

Legends Tower bude šiestou najvyššou budovou na svete.

Pozrite si archívnu reportáž o prvom mrakodrape na Slovensku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.