Podozrivý sa k vražde priznal na smrteľnej posteli. Polícia našla mŕtvoly po dvoch desaťročiach

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Zdroj: shutterstock/Gorodenkoff

Larry Webb bol dlho podozrivý v prípade z roku 2000, ale polícia sa až tento mesiac dozvedela, čo sa stalo.

Polícia v Západnej Virgínii zažila znepokojujúci objav po tom, ako sa podozrivý v desaťročia starom vyšetrovaní priznal na smrteľnej posteli, píše Unilad

Prečítajte si tiež:

Zmiznutie

Susan Carter a jej 10-ročná dcéra Natasha „Alex“ Carter žili v dome Larryho Webba v Beckley v Západnej Virgínii, no v roku 2000 zmizli. Matku a dcéru naposledy videli 8. augusta 2000 a Alexin otec Rick Lafferty nemal po ich zmiznutí ani potuchy.

Úrady uviedli, že 82-ročný Webb bol podozrivý od začiatku vyšetrovania a približne pred 18 mesiacmi získali príkaz na prehliadku jeho domu.

Tam členovia tímu FBI na vyhľadávanie dôkazov a jednotky kriminálnej polície štátu Západná Virgínia našli guľku zabodnutú do steny v mieste, kde bola spálňa zmiznutého dievčaťa.

Testy DNA vykonané na guľke potvrdili, že na nej bola krv patriaca Alex a spolu s výpoveďami svedkov mala polícia dostatok dôkazov na to, aby v októbri 2023 obvinila Webba z vraždy prvého stupňa v prípade smrti mladej Alex.

Po vznesení obvinenia sa však súdne konanie odročilo kvôli zdravotnému stavu Larryho Webba. Bol premiestnený do domova dôchodcov a orgány mali problémy s jeho prevozom - so zabezpečením zdravotného povolenia na uväznenie.

Prečítajte si tiež:

Priznanie

Kým bol Webb v domove dôchodcov, jeden z vyšetrovateľov prípadu sa s ním mohol porozprávať a vypočul si, ako podozrivý urobil podrobné priznanie.

Webb vo svojej výpovedi podrobne opísal, ako si údajne všimol, že v čase, keď Alex a Susan žili v jeho dome, zmizla časť hotovosti. On však mal podozrenie, že Susan minula veľa peňazí, čo medzi dvojicou vyvolalo hádku.

Webb prezradil, že Susan zastrelil, pričom si v tom čase myslel, že „vie, že si navždy zničil život“. Potom povedal, že mal pocit, že nemá inú možnosť, ako zastreliť aj Alex, aby sa vyhol odhaleniu.

Webb opísal, že obe telá zabalil do posteľných obliečok a uložil ich do svojej pivnice, zatiaľ čo v lese na svojom pozemku vykopal plytký hrob. Matku a dcéru potom spoločne pochoval.

Prečítajte si tiež:

Zistenie

Úrady začali 9. apríla vykopávať pozemok pri Webbovom dome, ale úsilie bolo sťažené, pretože Webbove vedomosti o mieste boli v tom čase zahmlené pamäťou a fyzickým a duševným zdravím.

V čase, kedy vyšetrovatelia pokračovali v pátraní po telách, bol Webb prevezený do nemocnice v Montgomery, kde utrpel zdravotnú príhodu a v pondelok (22. apríla) bol vyhlásený za mŕtveho.

Ešte v ten deň našli policajti telá Susan aj Alex. Vyšetrovanie však pokračuje a preto sa ich pozostatky nachádzajú momentálne u koronera. 

Pozrite si archívnu reportáž o vražde v Petržalke. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.