Ostať v dobrej kondícii. Odborníčka vymenovala štyri návyky, ktoré pomôžu udržať sa vo forme aj vo vyššom veku

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Robert Kneschke

Udržiavať sa v čo najlepšej kondícii v každom veku. Odborníčka na zdravie sa podelila o štyri kľúčové návyky, ktorými sa to dá docieliť.

Všetci vieme, že ak sa chceme udržať vo forme, mali by sme sa snažiť jesť zdravo a byť aktívni. Známa americká odborníčka na zdravie a fitnes J. J. Virgin pre Mirror.co prezradila niekoľko praktických rád, ktoré nás pri každodennej aplikácii udržia vo forme.

Denný pohyb

Zdôraznila, že je dôležité denne sa hýbať. Nemusí to nevyhnutne znamenať náročné cvičenie. Namiesto toho stačí prechádzka, napríklad aj cestou do práce či z práce.

Odborníčka odporúča sledovať si počet krokov a snažiť sa denne urobiť 8000 až 12 000 krokov.

Bielkoviny

Čo sa týka stravy, dôležité je dbať na dostatočný prísun bielkovín. Na to si musia dávať pozor hlavne ženy. Podľa Virgin ich denne zväčša neprijímajú toľko, koľko by mali.

Dostatočný prísun bielkovým tiež pomáha so spaľovaním tuku, znižuje pocit hladu a chuti na jedlo a tiež zvyšuje hladinu energie a vyrovnáva hladinu cukru v krvi.

„Snažte sa prijímať aspoň 30 gramov bielkovín na jedno jedlo a minimálne 100 gramov denne,“ povedala odborníčka.

Svaly

Okrem zdravého stravovania a pohybu by sme sa mali snažiť aj o budovanie svalovej hmoty. S pribúdajúcim vekom totiž začína ubúdať. Po 30. roku života sa znižuje o približne tri až osem percent za desaťročie.

„Myslite na svoje svaly ako na pevnú stavbu, ktorá drží vaše telo,“ povedala Virgin s tým, že jej odporúčaním je robiť silový tréning.

„Pravidelný silový tréning predlžuje vašu schopnosť vykonávať každodenné úlohy, ktoré môžu byť s pribúdajúcimi desaťročiami náročnejšie.,“ dodala odborníčka.

Spánok a nálada

Poslednou radou Virgin je dopriať si každý deň kvalitný spánok a snažiť sa udržiavať v dobrej nálade.

„Nedostatok spánku môže spôsobiť, že sa budete cítiť unavení, mdlí, podráždení a hladní. Je pravdepodobnejšie, že si budete zle vyberať svoje jedlá, zanedbávať drobné detaily v práci a robiť impulzívne rozhodnutia,“ opísala následky odborníčka.

Už len jedna noc zlého spánku môže podľa Virgin mať zlý vplyv na náš organizmus. A z dlhodobého hľadiska nás to môže priviesť k cukrovke a priberaniu.

Pozrite sa, čo robiť, ak máte problém s ranným vstávaním: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.