Mnoho ľudí robí pri starostlivosti o pleť rovnaké chyby. Odborníčka radí, ako sa o ňu starať správne

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/YAKOBCHUK VIACHESLAV

Kupujeme si rôzne produkty na tvár sľubujúce úžasný efekt, no nejako ho nevidíme. Problém nemusí byť v samotnom produkte. Podľa odborníčky mnohí z nás robia v starostlivosti o pleť chyby, ktoré nás pripravujú o želaný výsledok.

Ako informuje Mirror.co.uk, britská lekárka Sophie Shotterová, ktoré je odborníčkou na pleť, hovorí, že mnoho ľudí robí presne rovnaké chyby v starostlivosti o tvár. Podľa jej slov na to, aby sme z produktov, ktoré si kupujeme, vyťažili čo najviac, je dôležité aplikovať ich v správnom poradí.

„Vrstvenie príliš veľkého množstva produktov na seba môže zabrániť tomu, aby prenikli do pokožky a pôsobili efektom, aký sľubujú,“ zdôraznila odborníčka.

„Navyše je dôležité, aby ste produkty aplikovali na tvár aj v správnom čase,“ hovorí s tým, že naša starostlivosť o pleť ráno a večer by mala byť rozdielna.

Prečítajte si tiež:

Ráno

Lekárka Shotterová hovorí, že ráno je kľúčové používať ochranné produkty. Predtým je však nutné pleť vyčistiť vhodným prípravkom, ktorý z pokožky odstráni prebytočný maz a prípadne aj pot. Následne prichádza na rad tonikum.

„Exfoliačné toniká sú skvelé na prípravu pleti na hydratačné produkty. Ich používanie dva až trikrát týždenne pomôže vyrovnať štruktúru pleti,“ povedala odborníčka.

Hovorí, že ak chceme, aby naša pleť vyzerala čo najdlhšie mlado, je nevyhnutné používať očný krém: „Príznaky starnutia si často najskôr všimnete v okolí očí, pretože pokožka v tejto oblasti je veľmi jemná. Preto je dôležité používať výživný očný krém, ktorý chráni a hydratuje pokožku pod očami.“

Po aplikácii očného krému nasleduje aplikácia séra, hydratačného krému s SPF ochranným faktorom.

Séra sú ideálne najmä na rozjasnenie a zjednotenie pleti v prípade, že obsahujú zložky ako vitamín C alebo kyselinu hyalurónovú.

Je však dôležité, aby ste si najprv uvedomili, či máte mastnú, suchú alebo normálnu pleť, pretože produkty sú vo všeobecnosti prispôsobené rôznym potrebám.

„Pravidlom je, že tí, ktorí majú mastnú pleť alebo pleť náchylnú na upchávanie, by mali vyhľadávať ľahšie hydratačné krémy na báze vody, zatiaľ čo hutnejšie intenzívne krémy sú ideálne pre zrelšie alebo suché a dehydrované typy pleti,“ uviedla Shotterová.

Prečítajte si tiež:

Noc

Procedúry pred spaním majú mať niekoľko odlišných krokov. Najskôr si odlíčime tvár pomocou odličovacieho alebo čistiaceho prípravku. A potom ju treba vyčistiť aj druhýkrát: „Dvojité čistenie je pre väčšinu typov pleti večer nevyhnutnosťou, aby ste zabezpečili nielen odstránenie make-upu, nečistôt a oleja, ktoré sa na pleti nahromadili počas dňa, ale aj hĺbkové čistenie pleti a samotných pórov.“

Následne prídu na rad opäť očné krémy. Na dôkladnú výživu tejto oblasti sa odporúča používať množstvo vo veľkosti hrášku.

Potom by mali nasledovať krémy na škvrny na tvári či iné ošetrujúce prípravky. Až nakoniec by sme mali aplikovať hydratačný krém.

Lekárka upozorňuje, že pri vrstvení prípravkov je dôležité konzultovať to s odborníkom, prípadne si poriadne prečítať zloženie. Niektoré krémy v kombinácii s iným prípravkom by mohli viesť k neželaným rekciám.

Napríklad kyselina glykolová a vitamín C by sa nikdy nemali miešať s retinolom, pretože ich chemické rozdiely spôsobujú vzájomnú neúčinnosť.

„Nejde len o to, aby sme zlepšili účinnosť produktov, ale aby sme sa vyhli ďalšiemu zbytočnému poškodeniu pleti,“ dodala Shotterová s tým, že „používanie príliš veľkého množstva silných zložiek naraz, napríklad retinolu a exfoliačných kyselín, môže poškodiť kožnú bariéru a zhoršiť existujúce problémy pleti.“

Záhadné ochorenie žene ničí tvár. Svoj boj však nevzdáva: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.