Kráľ Karol III. sa objavil na verejnosti. Lekárov tešia pokroky v jeho liečbe rakoviny

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Britský kráľ Karol III. v utorok (30. 4.) navštívil nemocnicu a špecializované centrum na liečbu rakoviny v Londýne. Ide o jeho prvé veľké vystúpenie na verejnosti, odkedy mu diagnostikovali rakovinu.

Kráľa na jeho symbolickej návšteve sprevádzala jeho manželka Kamila. Návštevou vyjadrili podporu onkologickým pacientom a personálu nemocnice, píše BBC.

Odkedy monarchovi vo februári diagnostikovali doteraz nešpecifikovaný typ rakoviny, na verejnosti sa neobjavuje a pri viacerých kráľovských povinnostiach ho zastupujú iní členovia rodiny. 

Prečítajte si tiež:

Pozitívne správy

Minulý týždeň Buckinghamský palác vydal vyhlásenie týkajúce sa zdravotného stavu panovníka. Kráľovi lekári boli vraj „veľmi povzbudení doterajším pokrokom“ v jeho liečbe.

Hoci sa najnovšie správy o stave Karola III. nesú v pozitívnom duchu, BBC varuje pred prehnaným optimizmom. Liečba totiž stále pokračuje a nie je známe, kedy by ju mali ukončiť.

Utorková návšteva onkologického centra bola prvým z viacerých verejných vystúpení, ktoré má Karol III. na programe v nasledujúcich týždňoch. V júni privíta v Spojenom kráľovstve japonského cisára Naruhita a cisárovnú Masako.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.