Muž s mečom útočil na ľudí na predmestí Londýna. Zahynul 13-ročný chlapec

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Muž zaútočil s mečom na ľudí na severovýchodnom predmestí Londýna. Uviedla to v utorok miestna polícia, ktorá podozrivého zadržala. Pri útoku zahynul 13-ročný chlapec, ďalší štyria zranení sú v nemocnici.

Polícia bola zalarmovaná krátko pred 7.00 h miestneho času (8.00 h SELČ). Dostala hlásenie, že na predmestí Hainault narazilo vozidlo do domu a pobodaných bolo niekoľko osôb.

„V tejto chvíli máme informácie, že podozrivý pokračoval v útoku na ďalších ľudí a dvoch policajtov,“ informovala polícia vo vyhlásení. 

Správy spočiatku hovorili o piatich hospitalizovaných osobách. Krátko pred 14.00 h SELČ britská BBC informovala, že zraneniam v nemocnici podľahol 13-ročný chlapec. Ďalší štyria zranení sú stále v opatere lekárov.

Prečítajte si tiež:

Útočníka zadržali

Podľa polície incident zrejme nesúvisí s terorizmom. Zadržaný bol 36-ročný muž a polícia uviedla, že ďalšie informácie poskytne neskôr, akonáhle to bude možné.

Britský minister vnútra James Cleverly uviedol, že o incidente je „pravidelne informovaný“. V príspevku na sociálnej sieti poďakoval polícii a záchranárom a požiadal verejnosť, aby nezverejňovala zábery z incidentu na internete.

Minulý týždeň sa centrom Londýna preháňali splašené kone, ktoré zranili viacero ľudí. Pozrite si video:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti