V USA padol jackpot v hodnote 1,3 miliardy dolárov. Vyhral ho imigrant z Laosu liečiaci sa na rakovinu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V americkej lotérii Powerball padol jackpot v hodnote 1,3 miliardy dolárov. Vyhral ho imigrant z Laosu žijúci v štáte Oregon. Peniaze z výhry použije na liečbu rakoviny, s ktorou zápasí už osem rokov.

Výherný tiket si 46-ročný Cheng Saephan, rodák z Laosu žijúci v Portlande, zakúpil začiatkom apríla. Saephan už osem rokov zápasí s rakovinou, uvádza portál CBS News.

„Som vďačný za túto lotériu a za to, ako som bol požehnaný,“ povedal Saephan na pondelkovej (29. 4.) tlačovej konferencii. „Som schopný zabezpečiť svoju rodinu a svoje zdravie. Môj život sa zmenil. Teraz si môžem nájsť dobrého lekára,“ dodal Saephan.

Šťastný výherca si kúpil vyše 20 tiketov. „Modlil som sa k Bohu, aby mi pomohol. Moje deti sú malé a ja nie som zdravý,“ povedal.

Prečítajte si tiež:

Vyplatia im polovicu

Výhernú sumu si podľa neho rozdelia traja. Okrem toho, že sa podelí so svojou manželkou, dostane časť aj ich kamarátka Laiza Chaová, ktorá mu dala peniaze na nákup žrebov.

Keď sa Saephan dozvedel, že vyhral jackpot, zavolal svojej kamarátke, ktorá sa práve chystala do práce. „Povedal som jej, že tam už nemusí ísť,“ vraví.

Výherca si mohol vybrať, či mu bude vyplácaná suma 1,3 miliardy po dobu 30 rokov alebo dostane jednorazovo polovicu výhernej čiastky. Saephan sa rozhodol pre druhú možnosť. Spolu s jeho blízkymi tak po odrátaní daní zinkasuje 422 miliónov dolárov.

Okrem toho, že Saephan investuje do svojej liečby, plánuje v Oregone kúpiť dom pre svoju rodinu. Tvrdí, že v lotérii bude hrať aj ďalej. „Možno sa na mňa znova obráti šťastie,“ povedal.

V nasledujúcej reportáži si môžete pozrieť, čo by sa so sumou 1,3 miliardy dalo urobiť na Slovensku:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.