Zahraničné

Šokovaná rodina. Ich krab prežil päť dní v chladničke

Krab prežil v chladničke päť dní
Krab Zdroj: arbroath.blogspot.sk

Rozhodli sa ho preto radšej venovať akváriu.

Rodina z anglického mesta Weston-super-Mare venovala verejnému akváriu v Bristole veľkého kraba piesočného (Cancer pagurus), ktorý dokázal prežiť päť dní v chladničke.

Kraba s priemerom karapaxu 23 centimetrov chytil nemenovaný rybár v Dartmouthe a následne ho odviezol kamarátovi do spomínaného mesta Weston-super-Mare.

Ten ho dal do chladničky, kde kôrovec strávil päť dní. Keď ho však chcel neskôr s rodinou skonzumovať, tak ho nedokázali zabiť a rozhodli sa ho radšej venovať akváriu.

"Zavolala nám jedna pani s tým, že majú v chladničke veľkého kraba a chceli by nám ho venovať. Nemali to srdce ho zabiť. A taktiež zistili, že ani nemajú taký veľký hrniec, v ktorom by ho uvarili. Keď mi však povedala, že ten krab bol v chladničke päť dní, tak som ani neveril, že je ešte nažive. Povedal som jej teda, aby ho zabalili do mokrého uteráku a čo najrýchlejšie nám ho priviezli. Hoci bol krab po príchode veľmi zoslabnutý. To, že bol v chladničke, spomalilo jeho telesné procesy. Dali sme ho do karanténnej nádrže so silne okysličenou vodou a on začal okamžite prejavovať známky života. Dúfame, že sa mu bude dariť a prežije u nás ešte dlhú dobu," uviedol David Waines z akvária v Bristole.

Zdroj: arbroath.blogspot.sk

LONDÝN/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.