Rušno na letiskách v Budapešti aj v Prahe. Colníci našli balíky drog

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Maďarskí colníci odhalili na budapeštianskom Medzinárodnom letisku Ferenca Liszta 20 kilogramov marihuany vo dvoch balíkoch zo Španielska. Na Letisku Václava Havla v Prahe zase koncom minulého týždňa zadržali muža, ktorý pašoval 4,5 kilogramu kokaínu.

Pri colnej kontrole prichádzajúceho tovaru colníci na letisku v Budapešti preverovali tri podozrivé balíky podané v Španielsku s budapeštianskou adresou doručenia. Vo dvoch našli 17 plastových vrecúšok s hnedozeleným rastlinným derivátom s celkovou hmotnosťou 20 kilogramov.

Obsah vrecúšok podrobili drogovej skúške, ktorá potvrdila, že ide o marihuanu. Príslušníci NAV kontraband zhabali a podali polícii trestné oznámenie.

Prečítajte si tiež:

Kokaín v batožine

Na letisku v Prahe zase colníci skontrolovali batožinu Poliaka, ktorý pricestoval z Kolumbie, informuje portál TN.cz

Muža zadržali colníci na základe vytipovania kriminalistom Národnej protidrogovej centrály. „Batožinu skontrolovali najprv röntgenom, potom vykonali fyzickú kontrolu. Našli štyri kvádre zabalené do fólie. Vnútri bol ukrytý kokaín. Či bola droga určená na český trh, je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uviedla hovorkyňa Sekcie pátrania Colnej správy Martina Kaňková.

Hodnotu drog vyčíslili na 13,5 milióna korún, čo je v prepočte zhruba 537-tisíc eur. Poliakovi hrozí za pašovanie 10 až 18 rokov za mrežami.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.