Macron stále nevylučuje vyslanie vojakov na Ukrajinu. Prezradil, v akom prípade by o tom uvažoval

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron. Zdroj: AP Photo/Christophe Ena

Francúzsky prezident Emmanuel Macron opätovne potvrdil, že stále nevylučuje to, že by na Ukrajinu poslal vojakov. Uviedol aj to, za akých podmienok by o tom uvažoval.

Macron v rozhovore pre The Economist povedal, že o vyslaní vojakov na Ukrajinu bolo treba uvažovať vtedy, ak by Rusi prerazili predné frontové línie a Kyjev by o takúto pomoc požiadal, píše francúzsky Le Monde.

„Nič nevylučujem, pretože čelíme niekomu, kto nič nevylučuje,“ odpovedal Macron na otázku, či si stojí za svojimi vyhlásenia z februára, v ktorých pripustil vyslanie západných jednotiek na Ukrajinu.

Prečítajte si tiež:

Bezpečnostná hrozba

Niektorí vojenskí analytici veria, že Rusko by čoskoro mohlo spustiť novú vlnu ofenzívy. „Ak by sa Rusko rozhodlo ísť ďalej, túto otázku si v každom prípade budeme musieť položiť všetci,“ povedal francúzsky prezident o možnom vyslaní vojakov na front.

Macron v rozhovore hovoril o Rusku ako o „bezpečnostnej hrozbe pre Európanov“. Povedal tiež, že má jasný strategický cieľ, a to že Rusko nemôže vyhrať, keďže pochybuje, že by sa zastavilo na Ukrajine.

USA obvinili Rusko z použitia chemických zbraní na Ukrajine:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.