Veľké zmeny v kráľovskej rodine. Dotknú sa samotného panovníka aj ďalších členov

Veľké zmeny v kráľovskej rodine. Dotknú sa samotného panovníka aj ďalších členov
Britský kráľ Karol III. a kráľovná Kamila Zdroj: TASR/AP - Victoria Jones

V kráľovskej rodine sa schyľuje k veľkým zmenám. Stane sa tak po uskutočnených revíziách.

Britský kráľ Karol III. a ďalší poprední členovia kráľovskej rodiny sa vzdajú patronátu nad takmer 200 dobročinnými a inými organizáciami. Je to výsledok preskúmania ich spojenia s viac ako 1000 skupinami, oznámil v sobotu Buckinghamský palác. Informuje o tom TASR s odvolaním sa na agentúru Reuters.

Hodnotenie uskutočnili po smrti kráľovnej Alžbety II. s cieľom preskúmať všetky organizácie, s ktorými bola zosnulá panovníčka, Karol III. a jeho manželka kráľovná Kamila spojení, a to buď ako prezidenti, alebo patróni.

Prečítajte si tiež:

Ponechali iným členom rodiny 

Alžbeta II. mala záštitu nad 492 organizáciami, zatiaľ čo jej syn a nástupca bol ako princ Charles patrónom 441 skupín a Kamila takto podporovala 100 organizácií. Po revízii si kráľ s manželkou patronát ponechali alebo ho odovzdali iným členom rodiny len v prípade zhruba 830 skupín.

Organizácie v Británii sa môžu uchádzať o kráľovského patróna, ktorý im pomôže propagovať ich prácu a získať uznanie pre ich výsledky, priblížil Reuters.

Prečítajte si tiež:

Prvé výročie korunovácie Karola III. 

Takúto záštitu si udržia napríklad Kráľovská britská légia, najväčšia dobročinná organizácia poskytujúca podporu príslušníkom ozbrojených síl a ich rodinám, organizácia na ochranu zvierat Dogs Trust či organizácia na ochranu prírody Wildlife Trusts.

So závermi revízie oboznámia príslušné organizácie budúci týždeň, keď si v krajine pripomenú prvé výročie korunovácie Karola III., doplnil palác.

Kráľ Karol III. sa vrátil k pracovným povinnostiam. Navštívil centrum pre liečbu onkologických pacientov. Viac sa dozviete v nasledujúcej reportáži: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.