Austrálska polícia zastrelila 16-ročného chlapca, ktorý sa oháňal nožom a zranil človeka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajné kamery počas zásahu zaznamenali, ako tínedžer odmietol výzvy zasahujúcich policajtov, aby nôž odložil. Nepomohli ani výstrely taserom, ktoré nemali plný želaný účinok.

Polícia na západe Austrálie zastrelila 16-ročného radikalizovaného chlapca, ktorý v nedeľu na verejnosti nožom poranil jednu osobu, vyhlásila polícia a premiér štátu Západná Austrália. TASR informuje na základe správ agentúr AFP a Reuters.

Jeden z policajtov tínedžera zastrelil, keď sa proti policajtom rozbehol po tom, ako jednu osobu poranil, vyhlásil premiér štátu Západná Austrália Roger Cook. Zranená osoba bola hospitalizovaná a jej stav je stabilizovaný, uvádza Reuters.

„Podľa indícií sa radikalizoval online,“ vyhlásil Cook. „V tejto fáze sa zdá, že konal sám a na vlastnú päsť,“ dodal počas televízneho prenosu tlačovej konferencie.

Polícia v noci na nedeľu prijala telefonát, v ktorom ju mužský hlas varoval, že sa chystá spáchať "násilné skutky". Volajúci však neuviedol svoje meno ani miesto, kde sa nachádza, vyhlásil policajný komisár plukovník Blanch.

Prečítajte si tiež:

Polícia však o niekoľko minút neskôr prijala na tiesňovej linke ďalší hovor, podľa ktorého vo Willertone, južnom predmestí mesta Perth, pobiehal po parku muž s nožom.

Policajné kamery počas zásahu zaznamenali, ako tínedžer odmietol výzvy zasahujúcich policajtov, aby nôž odložil, dodal Blanch. Policajti na útočníka dva razy vystrelili taserom, no "oba výstrely nemali plný želaný účinok".

„Muž ďalej postupoval proti tretiemu policajtovi (ozbrojenému) strelnou zbraňou, ktorý naňho jeden raz vypálil a smrteľne ho zranil,“ dodal Blanch.

Tínedžer zraneniu v noci v nemocnici podľahol.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.