Vyhrala v lotérii, no peniaze doteraz nevidela. Žena sa sťažuje na nové pravidlo

Stierací žreb.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Žena vyhrala v lotérii peniaze, ktoré jej mali pomôcť po stroskotanom manželstve naštartovať nový život. Svoje peniaze však pre nové pravidlá ešte nevidela.

Britka si v marci kúpila stierací žreb za tri libry, čo je v prepočte niečo málo cez tri eurá. Získala jackpot vo výške 10-tisíc libier, teda viac ako 11-tisíc eur.

Jennifer Gothard dodnes zo svojej výhry v Národnej lotérii nevidela ani cent. Dôvodom sú nové pravidlá, informuje Mirror.

Päť týždňov po výhre sa žena domáhala svojej odmeny. Dostala však odpoveď, že bude musieť ešte počkať.

Prečítajte si tiež:

Chcela zaplatiť dlhy

Jennifer povedala, že obnos peňazí jej mohol veľmi pomôcť, aby zaplatila svoje dlhy. Čakanie je pre ňu nekonečné a frustrujúce.

„Nemôžu mi ani povedať, či som skutočne vyhrala alebo nie. Zjavne majú veľké množstvo nevybavených žiadostí, ktoré musia vyriešiť a stále sa nedostali k tomu, aby si overili moje,“ dodala.

V rozhovore pre The Gazette uviedla, že výhra mohla byť novým štartom po skrachovanom manželstve. Okrem toho chcela zobrať na dovolenku svoju chorú mamu.

Prečítajte si tiež:

Na vine je neobnovená zmluva

Problémy s vyplácaním výhry od Národnej lotérie má v súčasnosti viacero Britov. Jej prevádzkovatelia Allwyn tvrdia, že komplikácie spôsobila pošta, ktorá s nimi neobnovila zmluvu.

Pošty tak od februára nevyplácajú peňažné výhry nad 500 libier.

Prevádzkovatelia lotérie preto zaznamenali viacero sťažností od výhercov, ktorým suma ešte nebola vyplatená. Momentálne pracujú na tom, aby urýchlili všetky procesy a ľuďom poslali ich výhry.

Belgická obec vyhrala v lotérii. Na skupinový lístok na zložilo 165 obyvateľov, vyhrali vyše 143 miliónov eur:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.