Zahraničné

Matka podozrivého z vraždy novinárky Marinovovej: Priznal sa, že to spravil v opitosti

Portrét bulharskej novinárky Viktorii Marinovovej.
Zdroj: TASR/AP

Jej telo našli v sobotu na nábreží Dunaja v Bulharsku.

V prípade vraždy novinárky Viktorije Marinovovej zadržali 20-ročného Bulhara ešte v utorok v nemeckom meste Stade. Severin Krasimirov vypovedal pred nemeckým súdom. Bulharská polícia tiež preveruje alibi zadržaného.

Jeho matka však pre bulharskú televíziu NOVA povedala, že syn sa k činu priznal. Bol vraj opitý a zrejme aj pod vplyvom drog. Oslavoval narodeniny.

"Priznal sa, že to v opitosti spravil. Bol mimo. Povedal mi, že si nič nepamätá. Začal plakať. On nie je taký," povedala Kasimirovová, ktorá žije v Nemecku.

O svojom synovi ešte povedala, že je mentálne zaostalejší. Bral aj nejaké prášky, ktoré mu už ale prestala dávať.

Dodala, že si praje, aby jej syna súdili v Nemecku a tam si aj odpykal prípadný trest, pretože v Bulharsku by ho zabili.

Agentúra DPA tiež s odvolaním sa na vyjadrenia bulharských predstaviteľov informovala, že voči zadržanému mužovi už boli vznesené obvinenia zo znásilnenia a úkladnej vraždy.

Bulharský generálny prokurátor Sotir Cacarov dodal, že na oblečení a tele zavraždenej našli vyšetrovatelia stopy DNA. Polícia zase uviedla, že v byte podozrivého sa našli Marinovovej veci.

Mŕtve telo novinárky Marinovovej (†30) sa našlo minulú sobotu na nábreží Dunaja v severobulharskom meste Ruse, kde pracovala pre regionálnu televíznu stanicu TVN. Pred smrťou bola znásilnená a surovo zbitá. Smrť nastala zrejme v dôsledku úderov do hlavy a uškrtenia.

SOFIA, BERLÍN/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti