Trump zaútočil na Bidena. Vedie gestapácku administratívu, vyhlásil

Joe Biden a Donald Trump
Joe Biden a Donald Trump. Zdroj: AP Photo

Republikánsky kandidát na prezidenta USA Donald Trump uviedol, že súčasný prezident Joe Biden vedie "gestapácku administratívu", informujú agentúry AFP a Reuters.

Exprezident Bidenovu vládu k nemeckej tajnej polícii z obdobia druhej svetovej vojny (gestapo) prirovnal v sobotu na podujatí darcov Republikánskeho národného výboru (RNC), ktoré sa konalo v jeho rezidencii v Mar-a-Lago na Floride.

„Tieto osoby vedú gestapácku administratívu,“ povedal Trump podľa denníka The New York Times, ktorý sa odvoláva na zvukový záznam z podujatia. „Je to to jediné, čo majú. Je to jediný spôsob, akým môžu podľa svojho názoru zvíťaziť a v skutočnosti ich to zabíja,“ povedal a dodal, že jeho samotného to však neznepokojuje.

Trump takisto kritizoval aj žalobcov v súdnych prípadoch vedených voči nemu, ktoré označil za politicky motivované. Predstavitelia Trumpovej volebnej kampane na žiadosť o vyjadrenie nereagovali.

Prečítajte si tiež:

Hovorca Bieleho domu Andrew Bates sa vo vyhlásení usiloval vyjadriť kontrast medzi Bidenovým postupom v úrade a Trumpovými vyjadreniami. Bývalému prezidentovi vyčítal, že vyjadruje súhlas s fašistickou rétorikou a šíri konšpiračné teórie.

Trump je predpokladaným nominantom republikánov v tohtoročnom súboji o Biely dom, v ktorom sa takmer určite stretne so súčasným prezidentom USA Bidenom. Počas svojej kampane Trump používa buričské a rasistické vyjadrenia voči svojim protivníkom či imigrantom, ktorých prirovnal k zvieratám, píše Reuters.

Trump pôsobil v prezidentskom úrade v rokoch 2017-2021. V súčasnosti je voči nemu vedených niekoľko súdnych procesov, všetky obvinenia však odmieta.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 15. 4. 2024. Donald Trump pred súdom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničná politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.