V obľúbenej dovolenkovej destinácii objavili telá troch turistov. Do studne ich niekto hodil z bizarného dôvodu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prokuratúra v mexickom štáte Baja California potvrdila, že tri telá nájdené minulý piatok v studni v okolí mesta Ensenada patria trojici nezvestných surferov - dvom Austrálčanom a jednému Američanovi.

„Úrad štátnej prokuratúry potvrdzuje, že telá nájdené v studni v oblasti známej ako La Bocana, južne od mesta Ensenada, patria Jakeovi a Callumovi Robinsonovcom z Austrálie a Američanovi Jackovi Carterovi,“ uviedla prokuratúra vo vyhlásení. Telá identifikovali príbuzní surferov, píše agentúra AP.

Nezvestní od konca apríla

Robinsonovci a ich kamarát Carter, ktorí išli na výlet neďaleko pobrežného mesta Ensenada, boli nezvestní od 27. apríla. Matka Austrálčanov na sociálnej sieti uviedla, že trojica nedorazila do plánovaného ubytovacieho zariadenia.

Prečítajte si tiež:

Telá s prestrelenými hlavami

Lupiči údajne trojicu zabili s cieľom ukradnúť ich vozidlo, z ktorého chceli získať pneumatiky, píše AP. Tiel sa zbavili tak, že ich hodili do studne neďaleko pobrežia. Tam ich neskôr našli s prestrelenými hlavami.

Úrady v štáte Baja California informovali, že v súvislosti so zmiznutím zadržali troch občanov Mexika. „Našiel sa biely pickup, ako aj ďalšie dôkazy,“ uviedla štátna prokuratúra. Úrady prípad vyšetrujú ako vraždu a spolupracujú s americkým Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI) a austrálskym i americkým konzulátom.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 29. 4. 2024. Exotika priamo zo Slovenska e čoraz populárnejšia:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.