Príznaky, ktoré by sme nemali podceňovať. Rakovinu môžete odhaliť aj pri jedení

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Ground Picture

Niektoré sú zreteľnejšie, iné si vyžadujú dlhodobejšie pozorovanie. Tri príznaky rakoviny však môžete rozpoznať aj pri jedle.

O príznakoch rakoviny pozorovateľných pri jedení informuje Prima News na základe britskej charitatívnej organizácie Macmillan Cancer Support, ktorá pomáha ľuďom s rakovinou.

Strata chuti

Ak ste spozorovali, že vám nechutí tak, ako kedysi, prípadne že ste sýty aj po malej porcii jedla, mali by ste spozornieť. Samozrejme, nehovoríme o tom, ak sa to udeje jednorazovo, ale ak tento stav pretrváva napríklad po dobu niekoľkých týždňov a spojí sa s tým napríklad neželané chudnutie.

Problémy pri prehĺtaní

Problém s prehĺtaním jedla či s jeho prežúvaním sa radí taktiež medzi signály rakoviny. V prípade, že sa pri tom dokonca objavuje bolesť, nemali by ste to podceňovať.

Prečítajte si tiež:

Pálenie záhy a problémy s trávením

Pálenie záhy je bežným následkom po konzumácii veľkého či koreneného jedla. Ak však tento problém pretrváva niekoľko týždňov aj napriek tomu, že takéto jedla neprijímate, mali by ste navštíviť lekára.

Jedným z príznakov týkajúcich sa brucha je napríklad opuch v tejto oblasti či nafúknutie. Môže ísť o signál odkazujúci na rakovinu vaječníkov u žien.

V prípade podozrenia na vážnejšie ochorenie je dobré sledovať aj svoju stolicu. Medzi varovné signály patrí dlhodobo riedka či príliš tvrdá stolica, a rovnako aj krv v stolici.

​V Európe máme najvyšší počet rakoviny hrubého čreva: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.