Posledná rozlúčka s bulharskou novinárkou Viktoriou Marinovou

Pohreb bulharskej novinárky Marinovej
Pohreb bulharskej novinárky Marinovej Zdroj: AP

Jej vrah medzitým prezradil podrobnosti o zabití.

Rodina, priatelia, kolegovia aj známi sa prišli poslednýkrát rozlúčiť s novinárkou Viktoriou Marinovou. Pohreb sa konal v meste Ruse v miestnom pravoslávnom Chráme sv. Trojice. Marinovová po sebe zanechala sedemročnú dcéru.

Jej vrah už vypovedal a priznal sa

Podozrivý v prípade vraždy novinárky sa k útoku priznal, odmieta však obvinenia zo znásilnenia a lúpeže. Podľa agentúry AP to uviedla v piatok prokuratúra v nemeckom meste Celle.

Prokuratúra ďalej informovala, že podozrivý, ktorého v Bulharsku identifikovali ako 21-ročného Severina Krasimirova, povedal, že nemal v úmysle televíznu reportérku Marinovovú zabiť.

Zároveň sa priznal, že v čase, keď sa dostal v parku do potýčky so ženou, ktorú predtým nepoznal, bol pod vplyvom alkoholu a drog. Následne ju udrel do tváre a strčil do kríkov, "odmietol však úmysel zabiť ju", uviedla prokuratúra.

Zdroj: TASR

Telo 30-ročnej novinárky sa našlo minulú sobotu na nábreží Dunaja v severobulharskom meste Ruse, kde pracovala pre regionálnu televíznu stanicu TVN. Pred smrťou bola znásilnená a surovo zbitá. Smrť nastala zrejme v dôsledku úderov do hlavy a uškrtenia.

Podozrivý býval v Ruse neďaleko parku, v ktorom k vražde došlo. Bulharsko opustil údajne cez Rumunsko v sobotu.

K zadržaniu Bulhara došlo v utorok v nemeckom meste Stade západne od Hamburgu na základe európskeho zatykača. Prokuratúra uviedla, že bude vydaný do Bulharska v priebehu nasledujúcich desiatich dní.


RUSE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Marinová

Dôležité udalosti