Hľadači pokladov našli „Aladinovu lampu“. Mohli si vybrať medzi vyplatením milióna dolárov a tromi želaniami

Hľadači pokladov našli „Aladinovu lampu“. Mohli si vybrať medzi vyplatením milióna dolárov a tromi želaniami
Zdroj: Treasure Game$

Dvojici z Nového Mexika trvalo rozlúštenie hádanky dva mesiace. Aladinovu lampu nakoniec našli neďaleko Dallasu, ktorý museli navštíviť trikrát, kým sa im to podarilo.

Americká spoločnosť posunula obľúbenú outdoorovú aktivitu geocaching na nový level. V januári spustila súťaž, ktorá funguje na podobnom princípe, no úspešného hľadača na konci čaká skutočný poklad, ktorý človeku zmení život, informuje portál New York Post.

Spoločnosť Treasure Game$ na začiatku tohto roka spustila hru, ktorej cieľom je nájsť Aladinovu lampu. Ten, komu sa to podarí, dostane na výber buď vyplatenie milióna dolárov alebo mu budú splnené tri želania.

Firma vysvetľuje, že dáva „hráčom príležitosť nájsť skutočný poklad v skutočnom svete“ prostredníctvom zábavných hier. Prvá honba za pokladom s názvom „Wish Lamp$“ už pozná víťazov.

​Aladinovu lampu sa podarilo nájsť Ronovi Novakovi a Michelle Bushovej, ktorí tvoria pár. Dvojici z Nového Mexika trvalo rozlúštenie hádanky dva mesiace. Aladinovu lampu nakoniec našli neďaleko Dallasu, ktorý museli navštíviť trikrát, kým sa im to podarilo.

K lokácii ich doviedla hádanka, ktorá súvisela s legendárnym komediálnym seriálom Seinfeld.

Ron s Michelle sa, na radosť všetkých, ktorí súťaž sledovali, že si splnia sen azda každého dieťaťa a rozhodli sa lampu obrazne povedané, pošúchať. Vybrali si tak tri priania v celkovej hodnote 1,2 milióna dolárov.

Ich prvé prianie bolo celkom obyčajné. Potrebovali dodávku, do ktorej by sa pohodlne zmestili aj ich štyri psy - voľba padla na Mercedes Sprinter v hodnote 60-tisíc dolárov (58-tisíc eur).

Prečítajte si tiež:

​Väčšina peňazí z rozpočtu však padla na kúpu motela, ktorý chcú zrekonštruovať. Pár však nemyslel iba na seba a tretie prianie tak malo charitatívny charakter.

Rozhodli sa prispieť, bližšie nešpecifikovanou sumou, charitatívnej organizácii Hare Krishna Food for Life Group, ktorá v minulosti Ronovi pomohla postaviť sa na nohy, keď sa ocitol na ulici.

Tým sa však ich plány dvojice nekončia. Rozhodli sa spustiť vlastnú hru s hľadaním pokladu. Víťaz získa 5-tisíc eur a tou bude zodpovedať aj náročnosť hry.

Ďalšie kolo súťaže Wish Lamp$ spustí spoločnosť Treasure Game$ už v júni. Jej zakladateľ, milionár Dirk Gibson hovorí, že toto je iba začiatok a jeho cieľom je prevádzkovať desiatky podobných hier počas celého roka. 

V priloženom videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o náleze mincového pokladu v Pardubiciach.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.