Vreckárske raje v Európe: Experti zostavili rebríček 10 miest, kde na dovolenkárov číha najviac zlodejov

Vreckárske raje v Európe: Experti zostavili rebríček 10 miest, kde na dovolenkárov číha najviac zlodejov
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Jacob Lund

Dovolenka v zahraničí sa môže v sekunde zmeniť na nočnú moru. Destinácie preplnené turistami sú totiž rajom vreckárov.

Pred miestami, kde hrozí najväčšie riziko, že sa turisti stanú obeťami krádeže, varuje britská cestovná poisťovňa Quotezone. Tá zostavila tzv. "európsky index vreckových krádeží" pre rok 2024.

Rebríček zostavili analytici, ktorí skúmali dáta z recenzií o vreckových krádežiach.

Nie je prekvapením, že zlodeji na turistov cielia najmä v okolí najobľúbenejších atrakcií, kde sa pohybuje veľké množstvo ľudí. Turisti v tej chvíli strácajú pozornosť a pre zlodejov je zase ľahké stratiť sa v dave.

Prečítajte si tiež:

​Experti zistili, že rovnako ako v roku 2023 mala najvyšší podiel zmienok o vreckových krádežiach Taliansko. Konkrétne išlo o 478 prípadov vreckových krádeží na každý milión návštevníkov, čo je o 3 % viac ako v predchádzajúcom roku.

Najhoršia situácia je v hlavnom meste. V Ríme sú hneď tri kritické miesta, a to fontána di Trevi, Koloseum a Pantheon. V Taliansku boli zlodeji veľmi nebezpeční aj pri Milánskom dóme a pri ikonickej galérii Uffizi vo Florencii.

Na druhom mieste sa skončilo Francúzsko, kde je podľa výskumníkov 251 krádeží na milión návštevníkov. Väčšinou sa diali pri Eiffelovej veži, ale aj okolo Víťazného oblúka, katedrály Notre-Dame a okolo obľúbených múzeí umenia, ako je Orsay a Louvre. Práve Paríž bude tento rok hostiť olympijské hry, čo poskytne vreckárom ďalšie príležitosti.

Prečítajte si tiež:

​Delenú tretiu priečku okupujú Španielsko a Nemecko so 111 krádežami na milión návštevníkov. V Španielsku je najrizikovejším mestom Barcelona, ​​konkrétne slávne miesto Las Ramblas. V Nemecku je dobré si dať pozor najmä v Berlíne, a to najmä pri Brandenburskej bráne alebo pri budove Reichstagu.

Poslednou krajinou v rebríčku, ktorá prekročila stovku krádeží na milión návštevníkov, je Holandsko. Najväčšiu koncentráciu incidentov opäť zaznamenali oblasti s najväčšou turistickou návštevnosťou. Išlo o notoricky známu amsterdamskú štvrť Red Light District, múzeum Anny Frankovej či Rijksmuseum.

Prvú desiatku uzavreli Portugalsko, Turecko, Grécko, Poľsko a Írsko.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o začiatku dovolenkovej sezóny.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.